Filtre: "Devrimci Dayanışma"

Filistinli Tutsakların Açlık Grevinden Haberler Ve Destek Eylemleri – Derleme

Filistinli Tutsakların Açlık Grevinden Haberler Ve Destek Eylemleri – Derleme

Haberler 02.05.2017 - 06:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“ve 2 Mayıs itibariyle 16’ıncı gününe giren Filistinli tutsaklarınDevam »

Filistin: Son Yılların En Kitlesel Açlık Grevi İşgal Hapishanelerine Meydan Okuyor

Filistin: Son Yılların En Kitlesel Açlık Grevi İşgal Hapishanelerine Meydan Okuyor

Haberler 18.04.2017 - 06:00

Sayıları 1.500’ü aşan Filistinli tutsak, 17 Nisan Pazartesi Filistinli Tutsaklar gününde toplu açlık grevine gireceklerini duyurdular. “Özgürlük ve Onur” şiarı ile başlatılan açlık grevi; aile ziyaretleri, tıbbi tedavi hakkı, işkence, kötü muamele ve tecride son verilmesi ve idari gözaltı uygulamasının kaldırılması gibi tutsakların temel talepleri etrafında yükseliyor. Hadarim, Gilboa veDevam »

Rojavada Uluslararası Devrimci Halkların Gerilla Kuvvetleri (IRPGF) Kuruldu ve IFB’ye Üye Oldu

Rojavada Uluslararası Devrimci Halkların Gerilla Kuvvetleri (IRPGF) Kuruldu ve IFB’ye Üye Oldu

Haberler 03.04.2017 - 06:00

Bugün, Rojava devrimi saldırı altındadır. Paris Komünü ve tarihteki birçok benzer anda yaşandığı gibi, devrimci kuvvetler yeni dünyayı yutmaya ve bizleri tekrar kölesi yapmaya gelen kapitalist hegemonya canavarıyla karşı karşıyadır. Bu bizim Stalingrad’ımızdır. Devrim savunulmalıdır! Bu yüzden, Rojava’daki devrimi savunmak için Uluslararası Devrimci Halkların Gerilla Kuvvetleri’nin (IRPGF) kuruluşunu ilan ediyoruz.Devam »

İsviçre’de Basklı Devrimci Tutsak Nekane’ye Özgürlük Talebi Haykırıldı

İsviçre’de Basklı Devrimci Tutsak Nekane’ye Özgürlük Talebi Haykırıldı

Haberler 31.03.2017 - 05:00

İsviçre’de yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan ve geçtiğimiz günlerde İspanya’ya iadesine karar verilen Basklı siyasi tutsak Nekane Txapartegi için Zürih, Bern ve Basel’de eylemler yapılarak Nekane’nin serbest bırakılması talebi haykırıldı. İsviçre’de tutuklu bulunan ve İspanya’ya iade edilmesine karar verilen Basklı kadın tutsak Nekane Txapartegi için 24 Mart Cuma akşamı İsviçre’ninDevam »

Hindistan: “Bu Halka Karşı Bir Savaştır, Derin Sessizliği Kıralım!”

Hindistan: “Bu Halka Karşı Bir Savaştır, Derin Sessizliği Kıralım!”

Makaleler 15.07.2016 - 06:00

Daha ne kadar hayat Brahmancı “Kolektif Bilinç”ten acı çekecek? Bu Halka Karşı Bir Savaştır-  Derin Sessizliği Kıralım! “Bir ülke doğuma hazırlanıyor. Giderek daha az şey biliyoruz.  Zafer saatini yakından izledikçe”- Mahmut Derviş Keşmir Kurtuluş Hareketinin tanınmış simalarından Burhan Wani’nin kitlesel cenaze törenine saldıran Hint işgal güçlerinin iki gün süren kıyımında 30’dan fazla KeşmirliDevam »

Zapatistalar, 31 Aralık 2013 tarihinde Oventic’deki yerli isyanının 20. yıldönümü kutlamaları sırasında Zapatista bayrağı altında duruyorlar | Fotoğraf: Reuters

Meksika: Zapatistalar CNTE’yle Dayanışmak İçin 3 Ton Gıda Gönderdiler

Haberler 11.07.2016 - 06:00

Otoyolları bloke eden grevdeki eğitim emekçilerine dağıtılmak üzere gönderilen malzemeler Zapatistalar tarafından CNTE sendikasına teslim edildi. Yerli Zapatista grupları Cuma günü, 3 ton civarındaki gıda maddesini Güney Meksika’nın yoksul Chiapas eyaletindeki muhalif CNTE sendikası eğitim emekçilerine dağıtılmak üzere teslim etti. Gıda çuvalları Chiapas’ın kuzeyinde bulunan ve Maya harabeleriyle ünlü, Palenque şehrinden kamyonla, CumaDevam »

Almanya: İşgal Evi İçin Binlerce Kişi Polisle Çatıştı

Almanya: İşgal Evi İçin Binlerce Kişi Polisle Çatıştı

Haberler 11.07.2016 - 06:00

Berlin’in Friedrichshain semtinde, Cumartesi akşamı bir araya gelen 2 bin (farklı kaynaklarda 7 bin olarak gösteriliyor) solcu militan işgal evinin polis tarafından tahliye edilmesine karşılık devasa bir protesto gösterisi düzenlediler. Tahliye edilen işgal evi için “Kalplerimizdeki ateşi her gece sokaklara taşıyalım” şiarı ile Kara Temmuz çağrısı yapılmıştı.[1]https://isyandan.org/haberler/almanya-bosaltilan-isgal-evi-rigaer-94-ile-dayanisma-icin-kara-temmuz-cagrisi/ Rigaer Sokağı buluşmaDevam »

Almanya: Boşaltılan İşgal Evi Rigaer 94 İle Dayanışma İçin Kara Temmuz Çağrısı

Almanya: Boşaltılan İşgal Evi Rigaer 94 İle Dayanışma İçin Kara Temmuz Çağrısı

Haberler 08.07.2016 - 06:00

Rigaer 94 tarafından yapılan Kara Temmuz çağrısını destekliyoruz. Birçok ülkeden çok sayıda yoldaş, anarşist tutsak Nikos Romanos’un Kara Aralık çağrısına karşılık vermişti. İnsanları birleştiren, bizi özgürlüğümüzü ve sistem ile polislere karşı verdiğimiz mücadeleyi hedef alan farklı düşmanlara saldırmaya, yeni stratejiler düşünmeye iten sadece Rigaer 94 değil. Özellikle Almanya’da son yıllardaDevam »

İspanya’da YPG Bağlantılı Dokuz Enternasyonalist Tutuklandı

Haberler 29.01.2016 - 06:00

Çarşamba günü (27 Ocak) gerçekleştirilen operasyonlarda İspanya polisi tarafından Avrupa’dan YPG saflarında savaşmaya giden devrimcilerin ulaşımı için gerekli altyapıyı kurmakla suçlanan birisi Türk asıllı olmak üzere dokuz enternasyonalist tutuklandı.[1]https://insurrectionnewsworldwide.wordpress.com/2016/01/27/spain-statement-from-rojava-azadi-madrid-about-the-arrest-of-9-supporters-of-the-kurdish-struggle/İspanyol Marksist Leninist örgüt Reconstrucción Comunista üyesi devrimcilerin tutuklandığı operasyonlarda Madrid, Valencia ve Bilbao’da 11 eve baskın yapıldı. Baskınlar Rojava’daki anti-faşist silahlı mücadeleye verilenDevam »

Venezuela’da İlk Kez Komünal Meclis Toplanıyor

Venezuela’da İlk Kez Komünal Meclis Toplanıyor

Haberler 28.12.2015 - 06:00

Meclis bu ilk oturumunda, halkın idare edeceği bir yasama mekanizması oluşturmayı hedefliyor. Venezuela Ulusal Meclisi Başkanı Diosdado Cabello’nun başkanlık edeceği ve Salı günü ilk kez toplanacak olan Ulusal Komünal Meclis’in bir yasama organı olarak komünler ve komünal meclisler olarak bilinen tabandan karar alma yapılarının rolünü güçlendirilmesi hedefleniyor. Cabello, Ulusal KomünalDevam »