Filtre: "Devrimci tutsak"

Meksika: EPR Tutsakları ile Dayanışma Yürüyüşü

Meksika: EPR Tutsakları ile Dayanışma Yürüyüşü

Diğer 26.07.2017 - 06:00

EPR : 28-29 Ağustos 1996 yılında başlatılan politik askeri kampanya sırasında 28 Ağustos gecesi saat 10 civarında Meksika Ordusu’nun 28. askeri bölgesindeki, 15 No’lu hava üssüne saldırı düzenlenmiş, Oaxaca’daki La Grande XHOCA radyo istasyonu işgal edilerek dakikalarca devrimci propaganda yapan EPR’nin askeri birliği 15 dakika sonra Tlakiaco kasabasını ele geçirmiş, eyaletDevam »

Filistin: Özgürlük Ve Onur İçin Açlık Grevinde Son Durum

Filistin: Özgürlük Ve Onur İçin Açlık Grevinde Son Durum

Haberler 25.05.2017 - 06:00

Bugün 1.300’ün üzerindeki Filistinli tutsağın işgal hapishanelerinde başlattığı açlık grevinin 39’uncu günü. Hafta başında Trump’ın İsrail ziyaretine saatler kala, İsrail’in Nefha, Rimon ve İşil hapishanelerindeki 200 Filistinli tutsak, işgalci İsrail’in mahkumların taleplerine cevap vermemesi nedeniyle destek için açlık grevine gireceğini duyurmuştu.[1]http://demokrasi23.com/2017/05/23/aclik-grevi-yayiliyor-2/ Trump ziyareti ile yükselen protestolar Pazartesi (22 Mayıs) AçlıkDevam »

Filistinli Tutsakların Açlık Grevinden Haberler Ve Destek Eylemleri – Derleme

Filistinli Tutsakların Açlık Grevinden Haberler Ve Destek Eylemleri – Derleme

Haberler 02.05.2017 - 06:00

17 Nisan’da başlayan[1]https://isyandan.org/haberler/filistin-son-yillarin-en-kitlesel-aclik-grevi-isgal-hapishanelerine-meydan-okuyor/ve 2 Mayıs itibariyle 16’ıncı gününe giren Filistinli tutsakların açlık grevi büyürken destek eylemleri de yükseliyor. Filistin Tutsaklar birliği (PPS) ve Tutsak Hakları İçin Filistin Komitesi tarafından oluşturulan Özgürlük ve Onur Grevi Medya Komitesi sözcüsü Abd al-Fattah Dawla’nın verdiği bilgiye göre 15 günün ardından suyun yanında hayati olanDevam »

İsviçre’de Basklı Devrimci Tutsak Nekane’ye Özgürlük Talebi Haykırıldı

İsviçre’de Basklı Devrimci Tutsak Nekane’ye Özgürlük Talebi Haykırıldı

Haberler 31.03.2017 - 05:00

İsviçre’de yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan ve geçtiğimiz günlerde İspanya’ya iadesine karar verilen Basklı siyasi tutsak Nekane Txapartegi için Zürih, Bern ve Basel’de eylemler yapılarak Nekane’nin serbest bırakılması talebi haykırıldı. İsviçre’de tutuklu bulunan ve İspanya’ya iade edilmesine karar verilen Basklı kadın tutsak Nekane Txapartegi için 24 Mart Cuma akşamı İsviçre’ninDevam »

FHKC Hapishane Biriminin Walid Daqqa İle İlgili Açıklaması

FHKC Hapishane Biriminin Walid Daqqa İle İlgili Açıklaması

Diğer, Haberler 30.01.2017 - 05:00

Apartheid İsrail, Filistin köylerini boşaltmak, yerleşimcilere yer açmak için her yönden saldırıları arttırıyor. Ocak ayında işgal güçleri 1948 topraklarındaki Bedevi köyü Um el-Hiran’daki ev yıkımlarında bir Filistinliyi öldürmüş, direnişçilerin arasındaki, 1948 Filistinlilerinin parlamento grubu başkanı komünist lider Eymen Odeh’i de yaralamıştı. Geçtiğimiz Aralık ayında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) aldığı,Devam »

Filistinli Devrimci Tutsak Bilal Kayed Artık Özgür!

Diğer, Haberler 13.12.2016 - 05:00

Tutsak hareketinin önde gelen devrimcilerinden FHKC’li Bilal Kayed, 15 yıllık esaretin ardından 12 Aralık Pazartesi günü serbest bırakıldı. Bilal Kayed memleketi Nablus’un Asira Şimaliye kasabasında kutlamalarla karşılandı. Kayed, 14,5 senelik hapis cezasını tamamlamış olmasına rağmen idari tutukluluk ile tekrar hapse mahkum edilmişti. İşgalci İsrail’in halk direnişini kırmak, politik tutsakları mahkemeDevam »

Anarşist Tutsak Nikos Maziotis: Devam Etmekte Olan Devrimci Mücadele Davası Üzerine

Diğer, Haberler 10.11.2016 - 05:00

Devrimci Mücadele’nin Exarchia’daki çevik kuvvet polisine düzenlediği silahlı saldırı örgütün en önemli eylemlerinden biriydi. 6 Aralık 2008’de henüz on altı yaşındayken, Korkoneas ve Saralioti isimli iki polis tarafından katledilen Alexandros Grigoropoulos için gerçekleştirilen saldırı meşru bir politik eylemdi. İşlenen cinayet ise yoğun neoliberal reformların ve ‘teröre karşı savaş’ döneminin yarattığıDevam »

Filistin: Altı Tutsak İdari Tutukluluğa Karşı Açlık Grevinde

Filistin: Altı Tutsak İdari Tutukluluğa Karşı Açlık Grevinde

Diğer, Haberler 19.10.2016 - 06:00

İki Filistinli tutsak daha idari tutukluluğa karşı açlık grevine başladı. Eriha bölgesinden Mohammed Khattab (28) ve Majdi Oweidat (23) 8 Ekim’de, hiçbir suçlama veya yargılama olmaksızın idari tutukluluk kapsamında hapsedilmelerini protesto için açlık grevine girdiler. Khattab ve Oweidat, kendileri gibi idari tutukluluğu protesto için açlık grevine giren dört Filistinli tutsağaDevam »

Paraguay: Carmen Villalba, EPP Üyesi Olmaktan Gurur Duyuyorum

Paraguay: Carmen Villalba, EPP Üyesi Olmaktan Gurur Duyuyorum

Diğer, Haberler 22.09.2016 - 06:00

YouTube’a yüklenen bir video aracılığıyla kamuoyuna seslenen Buen Pastor Cezaevi’nde kalan devrimci tutsak Carmen Villalba “Hayatımı Paraguay devrimine adamaktan ve devrimci örgüt Paraguay Halk Ordusu (EPP)’nin bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum,” dedi. Videodaki konuşmanın ses filtreleme ile yapılmış olması ve herhangi bir veri olmaması nedeniyle, videonun hangi tarihte ve nerede kaydedildiğine dair bir şeyDevam »

FHKC Yoldaş Bilal Kayed’in Zaferini Selamlıyor

FHKC Yoldaş Bilal Kayed’in Zaferini Selamlıyor

Diğer, Haberler 25.08.2016 - 06:00

FHKC, idari tutukluğunun bir yenileme olmaksızın sona erdirileceği ve tecridin kaldırılarak aile ziyaretlerine izin verileceği konusunda anlaşmaya varılması sonucu Bilal Kayed’in açlık grevini bitirdiğini duyurur. FHKC yoldaş Bilal Kayed’in ve tutsak hareketinin bu zaferini, Siyonist zindancıya ve onun Yoldaş Kayed’i idari tutuklulukla sindirme çabalarına karşı Filistin halkı için kazanılmış büyükDevam »