Filtre: "CPI (Maoist)"

Hindistan: HKP (Maoist) Keşmir Halk Direnişine Destek İçin İki Günlük Grev İlan Etti

Diğer, Haberler 13.10.2016 - 06:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“nedeniyle yaptığı açıklamada da Keşmir halkının kendi kaderini tayinDevam »

Hindistan: HKP(Maoist)’ten “Geniş Birleşik Cephe” Çağrısı

Hindistan: HKP(Maoist)’ten “Geniş Birleşik Cephe” Çağrısı

Diğer, Makaleler 10.10.2016 - 06:00

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’nin “Hindu üstünlükçüsü güçlere” karşı parlamenter sol partilere yaptığı Birleşik Cephe çağrısı sol partileri ikiye böldü. Hindistan Komünist Partisi (CPI) ve Devrimci Sosyalist Parti (RSP) öneriyi memnunlukla karşılarken, Hindistan Komünist Partisi (ML) (Kurtuluş) ve İlerici Blok silahlı mücadele propagandası yapanların hareketi nasıl koordine edeceğine dair kuşkuları olduğunu söylediler. Hindistan Sosyalist Birlik MerkeziDevam »

Hindistan: Maoistler Nadukani’de Parti’nin 12. Yıldönümünü Kutladılar

Hindistan: Maoistler Nadukani’de Parti’nin 12. Yıldönümünü Kutladılar

Haberler 26.09.2016 - 06:00

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’in Nadukani Bölge komitesi Cumartesi günü Nilambur ormanında Nadukani yakınlarındaki Mukkavala’da, partinin kuruluş yıldönümü için kutlama programı düzenledi. Parti’nin Cumartesi günü yayımladığı basın açıklamasına göre; merkez komitesi üyeleri de dahil olmak üzere parti liderleri ve eyalet liderleri kutlama programına katıldı. Açıklamada kutlama programının Karnataka Kerala’daki, üçlü kavşaktaDevam »

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’in Kuruluş Yıldönümü İle İlgili Açıklaması

Diğer, Haberler 19.09.2016 - 06:00

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Doğu Bölgesi Komitesi yaptığı basın açıklamasıyla, tüm halkı partinin kuruluşunun 12’inci yıl dönümü olan 21 Eylül’ü kutlamaya çağırdı ve devletin partiye karşı yürüttüğü acımasız savaşa karşın partinin halk arasındaki desteğinin güçlendiğine dikkat çekti. Yapılan basın açıklamasında, halkın küçük bir azınlık tarafından sömürülmesine karşı partinin yürüttüğü silahlıDevam »

Hindistan: Maoist Gerillalar Bihar’da Çıkan Çatışmada On Komandoyu Öldürdü

Haberler 20.07.2016 - 06:00

Bihar’ın Aurangabad bölgesinde ormanlık alanda Naksal gerillalarla yaşanan çatışmada elit COBRA birliğine ait en az 10 Merkez Polis Gücü (CRPF) komandosu öldürüldü. Çatışmada aynı birimden beş komandonun da yaralandığı ifade edildi. Çatışmada üç Naksal gerilla hayatını kaybetti. COBRA birimindeki polislerin önce patlayıcılarla tuzağa düşürüldüğü, ardından da Naksallarla komandolar arasında şiddetliDevam »

Hindistan: Chhattisgarh Merkezli Naksalit Cephe Ülke Çapında Ağlar Kurarak Yayılıyor

Hindistan: Chhattisgarh Merkezli Naksalit Cephe Ülke Çapında Ağlar Kurarak Yayılıyor

Haberler 18.07.2016 - 07:52

Yasaklı Hindistan Komünist Partisi’nin Chhattisgarh merkezli cephe örgütü Kolkata, Bombay ve hatta Delhi’de çok uluslu şirketlere peşkeş çekilen doğal kaynakların (yerli halkların yaşadığı suyun, ormanın, toprağın) korunması şiarı ile hükümet karşıtı propagandasını ve ağlarını büyütüyor. İstihbarat kaynakları Naksalların Nagpur’da da benzer bir örgütlenme ile yayıldığını açıkladı. Örgüt tam da polislerinDevam »

Hindistan: Kadın Savaşçılar Halk İsyanına Öncülük Ediyor

Hindistan: Kadın Savaşçılar Halk İsyanına Öncülük Ediyor

Haberler 13.05.2016 - 06:00

Chhattisgarh eyaletinin çatışmalı bölgesi Bastar’da, silahlı mücadelenin komuta kademelerinde giderek artan kadın lider sayısı ile birlikte ciddi bir dönüşüm yaşanıyor. Eyalet istihbarat bürosunun raporlarından alınan verilere göre Bastar bölgesinde mücadele veren silahlı birimlerin başındaki 150 Naksalit komutanın neredeyse tamamı kadın. Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Dandakaranya Özel Bölge Komitesi altında faaliyetDevam »

Hindistan: Maoistlerden Cezalandırma Eylemi

Hindistan: Maoistlerden Cezalandırma Eylemi

Haberler 26.04.2016 - 06:00

Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinin güneyindeki Bijapur’da Cumartesi günü eski sarpanchı (köy muhtarı) öldürerek cezalandıran Maoistler [CPI (Maoist)] cesedin yanına el yazısıyla yazılmış bir de mektup bıraktılar. Hindistan Komünist Partisi (Maoist) / Ulusal Park Alanı Komitesi imzasıyla bırakılan mektupta “Çeşitli zamanlarda toplanan halk mahkemelerinde Elam Narayan’ı üç defa uyardık ancak o halkıDevam »

Hindistan: Devletin Yeşil Av Operasyonuna Karşı HKP (Maoist)’nin Çağrısı

Hindistan: Devletin Yeşil Av Operasyonuna Karşı HKP (Maoist)’nin Çağrısı

Haberler 04.04.2016 - 06:00

HİNDİSTAN KOMÜNİST PARTİSİ (MAOİST) Dandakaranya Bölge Komitesi Basın Açıklaması 2 Nisan 2016 Bastar’ı hedef alan hava saldırılarına karşı mücadele! 15 Nisan 2016’da, Dandakaranya’daki grevi güçlendirin Geçtiğimiz altı aydır MI-17 savaş helikopterleri Sukuma, Dantewada ile Chathisgarh eyaletindeki Güney Bastar’ın Bijapur bölgesini bombalıyor. 1 Nisan’da polis ve hava kuvvetleri Maoistlerin güvenlik güçlerineDevam »

Hindistan: Maoistler Hükümetin Yeşil Av Operasyonuna Karşı Direniyor

Hindistan: Maoistler Hükümetin Yeşil Av Operasyonuna Karşı Direniyor

Haberler 29.03.2016 - 06:00

Yeşil Av Operasyonu kapsamında merkez BJP hükümeti yerli Adivasi halklarını, yoksul kabileleri, Maoistlerin konumlandıkları bölgelerdeki toplumları hedef alan acımasız bir savaş sürdürüyor. Naksalitler ise, hükümetin operasyonlarına karşı güvenlik güçlerine, paramiliter çetelere ve işbirlikçilerine ve sermayeye yönelik cezalandırma eylemlerine devam ediyor. Hindistan Komünist Partisi (Maoist) gerillaları, 26 Mart Cuma gecesi, hükümetin yürüttüğü YeşilDevam »