Hindistan: HKP (Maoist) Keşmir Halk Direnişine Destek İçin İki Günlük Grev İlan Etti

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.

If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.

Unbalanced start tag short code found before:

“nedeniyle yaptığı açıklamada da Keşmir halkının kendi kaderini tayin hakkı için verdiği mücadeleyi desteklediğini beyan etmişti. Örgütün Keşmir’e destek eylemlerini Andhra Pradeş, Maharaştra ve Telangana eyaletlerinde yaygınlaştırması bekleniyor. Haber: isyandan.org”

Keşmir halkının mücadelesi ile dayanışma göstermek için Maoistler, Maharaştra’nın Chandrapur bölgesinde 10 ve 11 Ekim tarihlerinde iki günlük grev (bandh) ilan ettiler. HKP (Maoist) Hemalkasa, Arewada ve Hindewada’da pankartlar asarak halka Keşmirlilerin mücadelesine destek için iki günlük greve katılmaları çağrısında bulundu. Keşmir Temmuz ayında Burhan Wani’nin Hindistan ordusu tarafından öldürülmesinden beri adeta kaynıyor.

HKP(Maoist) Hindistan’da ezilmiş kastların, yoksul köylülerin, Dalitlerin ve Adivasilerin hakları için mücadelesini sürdürüyor. Silahlı mücadele yürüten HKP(Maoist) 12’inci kuruluş yıldönümü**https://isyandan.org/haberler/hindistan-komunist-partisi-maoistin-kurulus-yildonumu-ile-ilgili-aciklamasi//**nedeniyle yaptığı açıklamada da Keşmir halkının kendi kaderini tayin hakkı için verdiği mücadeleyi desteklediğini beyan etmişti.

Örgütün Keşmir’e destek eylemlerini Andhra Pradeş, Maharaştra ve Telangana eyaletlerinde yaygınlaştırması bekleniyor.

Haber: isyandan.org

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.