Filtre: "Sendikal Hareket"

Arjantin’de Öğretmen Grevi

Arjantin’de Öğretmen Grevi

Haberler 08.03.2017 - 05:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“Arjantin’de okulların açıldığı ilk iki günde öğretmenler geçen seneDevam »

Mısır’da Tekstil İşçilerinin Direnişi

Mısır’da Tekstil İşçilerinin Direnişi

Haberler 02.03.2017 - 05:00

Mısır’ın tekstil devi Misr Spinning and Weaving Şirketinde 8 Şubat’ta başlayan grev beş kadın işçinin tutuklanması, ardından da tutuklamaların artması ve grevcilerin üzerine ateş açılması tehditleri ile bastırıldı. Mısır’ın sanayi kenti el-Mahalla el-Kubra’daki el-Ghazl fabrikasında çalışan 3 bin tekstil işçisi sosyal yardım talebi ile greve çıkmıştı. Fabrikada çalışan bir kadınDevam »

ABD: Philadelphia’da 4 Bin Ulaşım İşçisi Grevde

ABD: Philadelphia’da 4 Bin Ulaşım İşçisi Grevde

Diğer, Haberler 03.11.2016 - 05:00

Yaklaşık 4.700 ulaşım işçisini temsil eden sendika (TWU) 1 Ekim Salı günü Güneydoğu Pensilvanya Ulaşım İdaresi (SEPTA) ile müzakerelerin sonuçsuz kalması üzerine greve çıktı. Otobüs, tramvay ve metro da dahil olmak üzere günde 900 bin seferin yapıldığı ulaşım ağını sekteye uğratacak olan grevin 8 Kasım’da yapılacak genel seçime kadar uzamasındanDevam »

Hindistan: 2 Eylül’de Ülke Çapında Genel Grev Var

Hindistan: 2 Eylül’de Ülke Çapında Genel Grev Var

Diğer, Haberler 30.08.2016 - 06:00

Ülkedeki Merkez İşçi Sendikaları (Central Trade Unions -CTUs) ile Merkez Hükümet Çalışanları Konfederasyonu da dahil olmak üzere birçok farklı sektörden işçiyi kapsayan Bağımsız Ulusal İşçi Federasyonları’nın oluşturduğu birleşik platform, Merkez Hükümetin halk ve emek karşıtı politikalarını ve baskıcı rejimini protesto etmek amacıyla 2 Eylül’de ülke çapında genel greve gidileceğini duyurdu.Devam »

Arjantin ve Meksika’da Öğretmenler Neoliberal Politikalara Karşı Mücadeleyi Yükseltiyor

Arjantin ve Meksika’da Öğretmenler Neoliberal Politikalara Karşı Mücadeleyi Yükseltiyor

Diğer, Haberler 23.08.2016 - 06:00

Arjantin Arjantin Eğitim Emekçileri Konfederasyonu (Ctera), Macri hükümetinin maaşların enflasyonla orantılı olarak yükseltilmesi talebini geri çevirmesi üzerine 17 Ağustos Çarşamba günü bir açıklama yaparak ülke çapında genel grevler düzenleyeceğini duyurdu. Ctera genel sekreteri Sonia Alesso, 24 Ağustos’ta ülke çapında genel greve çıkılacağını ifade etti. Yapılan basın açıklamasında sendikanın eğitim sistemindekiDevam »

Brezilya: Sendikalar Darbe Hükümetine Karşı Yürüdü

Brezilya: Sendikalar Darbe Hükümetine Karşı Yürüdü

Diğer, Haberler 18.08.2016 - 06:00

Brezilya’nın en büyük sendikaları 16 Ağustos Salı günü ülkenin tüm büyük kentlerinde sokaklara çıkarak, Dilma Rousseff’i devirmeye ve kemer sıkma politikalarına hazırlanan darbe hükümetine karşı yürüdüler ve daha fazla iş ve güvence talep ettiler. Eylem nedeniyle bankalar, fabrikalar durdu ve işçiler emek gücünü esnekleştirmeyi planlayan hükümete cevaben bir talep listesiDevam »

Güney Afrika’dan Grev Haberleri

Güney Afrika’dan Grev Haberleri

Diğer, Haberler 12.08.2016 - 06:00

Elektrik Santrallerinde Grev Kamu şirketi Eskom’da çalışan işçiler yasakçı mahkeme kararına rağmen greve çıktılar.[1]http://www.reuters.com/article/us-safrica-eskom-strike-num-idUSKCN10L0PY Eskom, yaşamsal öneme sahip işlerde çalışan işçilere grev hakkı tanımayan yasayı ileri sürerek Ulusal Maden İşçileri Sendikasına (NUM) üye işçilerin Pazartesi günü (8 Ağustos) başlattığı grevin yasa dışı olduğunu iddia etti. Buna karşılık NUM ise şirket bünyesindeDevam »

‘Köleliğe Karşı İsyan Çağrısı’- ABD Tarihindeki En Büyük Hapishane Genel Grevi Yolda

‘Köleliğe Karşı İsyan Çağrısı’- ABD Tarihindeki En Büyük Hapishane Genel Grevi Yolda

Diğer, Haberler 10.08.2016 - 06:00

ABD tarihindeki en büyük hapishane grevi 9 Eylül’de tüm ABD hapishanelerinde kitlesel iş durdurma eylemlerinin ve açlık grevlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. İşçi ve tutuklu hakları örgütlerinin, ırkçılık karşıtı hareketlerin koalisyonu ile örgütlenen grevlere 20 eyaletten mahkumların katılması bekleniyor. Bu eylemler dünyadaki en büyük mahkum nüfusuna sahip ABD hapishane sistemine karşı güçlüDevam »

Meksika’dan Sonra Arjantin’de de Öğretmenler Greve Çıktı

Meksika’dan Sonra Arjantin’de de Öğretmenler Greve Çıktı

Haberler 02.08.2016 - 06:00

1 Ağustos Pazartesi günü bir çok il ve ilçede ilan edilen grev neticesinde çok sayıda okulda dersler iptal edildi. Eğitim emekçileri, hükümetin taahhütlerinin çok daha ötesinde artan enflasyon karşısında eriyen maaşları nedeniyle ücret artışı için acil müzakere talep ediyorlar. SUTEBA öğretmenler sendikası genel sekreteri La Matanza Romina Del Plá, yükselenDevam »

Meksika: CNTE Ülke Çapında Süresiz Genel Greve Hazırlanıyor

Meksika: CNTE Ülke Çapında Süresiz Genel Greve Hazırlanıyor

Haberler 05.07.2016 - 06:00

Direnişteki CNTE sendikası 2 Temmuz Cumartesi günü, 5 Temmuz Salı itibariyle ülke çapında süresiz genel greve gireceklerini duyurdu. Grevin 5 Temmuz’da Meksiko’da kitlesel bir yürüyüşle başlaması planlanıyor. CNTE tekrar başlayacak olan grev dalgasının diğer eyaletlerin yanı sıra farklı sosyal hareketleri de kapsayacağını vurguladı. CNTE sendikasının talepleri arasında neoliberal eğitim reformununDevam »