Filtre: "NPA"

Filipinler: Duterte, Topyekün Savaşa Devam Ederken NPA’dan Ateşkes Talep Ediyor

Filipinler: Duterte, Topyekün Savaşa Devam Ederken NPA’dan Ateşkes Talep Ediyor

Haberler 15.09.2017 - 07:00

Filipinler Komünist Partisi / Haber Bürosu 09 Eylül 2017 1. Duterte, NPA’dan ateşkes talep ederken, aynı zamanda AFP topyekün savaşı barış görüşmeleri için önkoşul olarak yürütmektedir. Bu kabul edilemez. Duterte gerçekten devrimci güçleri aptal mı sanıyor? 2.Duterte böyle bir talebi karşılamak için ahlaki zeminini kaybetti. NPA’nın 19 Ağustos 2016’da ateşkesDevam »

Filipinler: Yeni Halk Ordusu’ndan Cezalandırma Eylemi

Filipinler: Yeni Halk Ordusu’ndan Cezalandırma Eylemi

Haberler 24.03.2017 - 05:00

Yeni Halk Ordusu ile 2.Deniz Piyade Taburu arasında Kalamansig, Sultan Kudarat’ta 21 Mart’ta gerçekleşen çatışmada yedi asker öldü. Yeni Halk Ordusu sözcüsü Ka Dencio Madrigal, 21 Mart saldırısının, David M. Consunji şirketinin madencilik faaliyetlerini koruyan 2. Deniz Piyade Taburuna yönelik bir “cezalandırma eylemi” olduğunu açıkladı. Madrigal, Filipinler Ordusunun çatışmanın ardındanDevam »

Filipinler: Ordunun Barış Karşıtı Saldırılarına NPA Karşılık Vermeye Hazır

Filipinler: Ordunun Barış Karşıtı Saldırılarına NPA Karşılık Vermeye Hazır

Haberler 20.03.2017 - 05:00

Yeni Halk Ordusu (NPA), Filipinler Hükümeti (GRP) ile Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi (NDFP) heyetlerinin barış görüşmelerinin devam edeceğini ilan eden 12 Mart Ortak Bildirisi’ni selamlar ve destekler. Ulusal Operasyon Komutası (NOC), tek taraflı ateşkesin tekrar yürürlüğe girmesi için Filipinler Komünist Partisi (CPP)’nin talimatlarını beklemektedir. Ancak o vakte kadar, NPA, Filipinler Silahlı Kuvvetleri (AFP)’nin saldırılarındanDevam »

Filipinler: NPA, Davao’daki Paramiliter Lideri Cezalandırdı

Filipinler: NPA, Davao’daki Paramiliter Lideri Cezalandırdı

Haberler 12.07.2016 - 06:00

Yeni Halk Ordusu (NPA), 6 Temmuz’da öldürülen Datu Ruben Labawan’ı Devrimci Halk Mahkemesi’nin aldığı kararın sonucunda cezalandırdıklarını açıkladı. NPA Güney Mindanao Bölgesel Harekat Komutanlığı sözcüsü Rigoberto Sanchez, eylemi gerçekleştiren NPA Birinci Pulang Bagani Taburu’nu överken, halk mahkemesinin devrimci adaleti gerçekleştirmek adına böyle bir karar aldığını söyledi. Labawan, 1990’lardan bu yanaDevam »

Jose Maria Sison, Foto Contributed

Filipinler Komünist Partisi – Yeni Halk Ordusu’dan (FKP-YHO) Ayrılan RPM-M, FKP-YHO’yla Ateşkes İlan Etti

Makaleler 22.06.2016 - 06:00

Filipinler Komünist Partisinden ayrılan eski yoldaşların kurduğu, Rebolusyonaryong Partido ng Manggagawa-Mindanao (RPM-M), FKP ile tek taraflı ateşkes ilan ettiğini açıkladı. RPM-M, merkez komitesi bir açıklama yayınlayarak, partiden ayrılan önder ve üyelerle iletişim kapısının açık tutulacağını belirten FKP’nin kurucu önderi Jose Maria Sison’u yaptığı açıklamadan dolayı kutladı. “Filipinler Komünist Partisi’nin kurucu önderi veDevam »

Filipinler: Yeni Halk Ordusu 2 Polisi Rehin Aldı

Filipinler: Yeni Halk Ordusu 2 Polisi Rehin Aldı

Haberler 06.04.2016 - 06:00

Filipinler Yeni Halk Ordusu (NPA) üç ilde karayoluna kurduğu barikatlar ve kontrol noktaları ile Agusan del Norte’de operasyon yaptı ve iki polisi rehin aldı. [1]http://www.manilatimes.net/npas-capture-policemen-soldier-in-checkpoints/254094/ Polis yetkilileri Pazartesi günü yaptıkları açıklamada kıdemli polis memuru Edwin Castor ve Warren Coñales’in NPA gerillalarınca tutsak alındığını doğruladı. NPA, güvenlik güçlerinin tutsak edilmesi eyleminin,Devam »

Filipinler: NPA Cezalandırma Eylemleriyle Mücadeleyi Yükseltiyor

Filipinler: NPA Cezalandırma Eylemleriyle Mücadeleyi Yükseltiyor

Haberler 29.02.2016 - 06:00

Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi ve Yeni Halk Ordusu (NPA)’yı temsilen geliştirilen devrimci hükümet Filipinler Komünist Partisi önderliği altında kendi topraklarında kendi adalet sistemini yürürlüğe koydu. 14 Ocak 2016 tarihinde NPA, Sangay Camarines Sur, Patitinan’dan William Versoza hakkındaki ölüm kararı infazını gerçekleştirdi. NPA, 7 Şubat’ta Doroluman Arakan Cotabato eyaletinde Bernabe Abanilla’yıDevam »

Filipinler Komünist Partisi’nin Ateşkes Bildirgesi

Filipinler Komünist Partisi’nin Ateşkes Bildirgesi

Haberler 25.12.2015 - 06:00

Filipinler Komünist Partisi (CPP) / Merkez Komitesi, 15 Aralık 2015 tarihinde 23 Aralık 2015 ile 03 Ocak 2016 tarihleri arasında ateşkes ilan ettiğini bildirdi… Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi (NDFP) Müzakere Heyeti’nin önerisi üzerine, Filipinler Komünist Partisi Merkez Komitesi yayınladığı bu bildiriyle, Yeni Halk Ordusu (NPA) birimlerine ve halk milislerine 23 Aralık 2015 tarihi 00.01Devam »

Yeni Halk Ordusu (NPA)

Filipinler: Lianga Katliamının Failleri Cezalandırılmalı!

Haberler 16.09.2015 - 06:00

Filipinler Komünist Partisi (CPP) Barangay Diatagon, Lianga, Surigao del Sur’de geçen 1 Eylül’de gerçekleştirilen sivil katliamından Aquino rejimini ve onun silahlı kuvvetlerini sorumlu tutarak kınadı. Filipin halkı haklı olarak 31 IB ve Magahat / Bagani Güçleri paramiliter gruplarında bulunan askerler tarafından gerçekleştirilen zulmün korkunç görüntülerine rağmen faşistlerin cezasız kalmasına öfkeDevam »