Filtre: "Anonymous"

ABD: Anonymous’dan 36 Şehirde “Öfke Günü” Eylemi

ABD: Anonymous’dan 36 Şehirde “Öfke Günü” Eylemi

Haberler 15.07.2016 - 06:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“Haber:isyandan.org” Anonymous tarafından, youtube kanalına “Acil Müdahale: 15 TemmuzDevam »

Anonymous Fransız Savunma Bakanlığı Sitesine Saldırdı

Anonymous Fransız Savunma Bakanlığı Sitesine Saldırdı

Haberler 24.02.2016 - 06:00

Anonymous, Fransa’nın dış ülkelere yaptığı silah ticaretini protesto etmek amacıyla Fransız Savunma Bakanlığı tarafından yönetilen CIMD (Centre d’Identification des Materiels de la Defense) portalını ele geçirdi. Anonymous kolektifi tarafından yapılan siber eylemde, ordu tedarikçisi verileri de dahil olmak üzere hassas bilgiler içeren veritabanı bilgileri sızdırılarak kamuoyuyla paylaşıldı. Anonymous Fransa hükümetiniDevam »

Anonymous Kanada Hükümetinin Gizli Sırlarını Açıklamaya Başladı

Anonymous Kanada Hükümetinin Gizli Sırlarını Açıklamaya Başladı

Haberler 05.08.2015 - 06:00

Hacker grup Anonymous Kanada hükümetinin istihbarat altyapısını ortaya döken bir belge yayınlandı ve bir protestocunun ölümünden sorumlu olan British Columbia’lı polis tutuklanana kadar da belgeleri basına sızdırmaya devam edeceğini açıkladı. Kanada’nın yurtdışında ki casusluk faaliyetlerinin gizli detaylarını içeren belge “gelişmekte olan ülkeler ve / veya çatışmaların yaşandığı yerlerde yer alan” pekDevam »

Anonymous Öldürülen Eylemci İçin İntikam Yemini Etti

Anonymous Öldürülen Eylemci İçin İntikam Yemini Etti

Haberler 21.07.2015 - 06:00

17 Temmuz 2015 tarihinde British Columbia Dawson Creek’te, RCMP [Kanada Kraliyet Atlı Polisi] maskeli bir adamı öldürdü. Görgü tanıklarına göre, Dawson Creek’de RCMP bir şikayet üzerine Perşembe günü saat 18.30 civarı C sitesinde açık bir eve geldi.  Evin girişinde maskeli bir adam polis memurlarına yaklaştı, memurlar adamı öldürdüler. Olayları cepDevam »

Anonymous hareketinin sembolü, Bir Guy Fawkes maskesi,  | Fotoğraf: Reuters

Anonymous’dan Halka Çağrı: Facebook’tan Daha İyi Bir Sosyal-Ağ

Haberler 19.06.2015 - 18:00

Tüm yeni girişimler arasında, mahremiyete saygılı Minds, Facebook’a alternatif olarak Anonymous’un desteğini aldı. Hacker kollektifi Anonymous, Facebook’ta bu hafta bir çağrı yayınlayarak insanları yeni mahremiyet odaklı sosyal bir ağ olan Minds’ı inşa etmeye yardımcı olmaya çağırdı. Minds Pazartesi günü resmi olarak başladı. Özellikle, başkaları arasında şifreli özel mesajlaşma imkanı sunanDevam »