Filtre: "La Via Campesina"

Via Campesina 7. Konferansı: “Halklarımızı Besliyoruz, Hareketimizi Dünyayı Değiştirmek İçin İnşa Ediyoruz”

Via Campesina 7. Konferansı: “Halklarımızı Besliyoruz, Hareketimizi Dünyayı Değiştirmek İçin İnşa Ediyoruz”

Makaleler 26.07.2017 - 06:00

“Halklarımızı besliyoruz, hareketimizi dünyayı değiştirmek için inşa ediyoruz” Bask Ülkesi, 16-24 Temmuz 2017 Kendi ülke ve bölgelerimizdeki örgütlerimizi ve hareketlerimizi temsil eden La Via Campesina delegeleri olarak 16-24 Temmuz tarihleri arasında Euskal Herria’da (Bask Ülkesi) 7. Uluslararası Konferansı’mızı gerçekleştirmek üzere toplandık. Euskal Herria kendine ait bir dili olan, dayanışmanın, mücadelenin ve direnişinDevam »

İklim Krizinin Gerçek Çözümü: Köylü Tarımı (www.karasaban.net)

İklim Krizinin Gerçek Çözümü: Köylü Tarımı (www.karasaban.net)

Makaleler 21.12.2015 - 06:00

Çiftçi Konfederasyonu (La Confédération paysanne – Fransa) ve La Via Campesina’nın politik projeleri olan köylü tarımı ve ekolojik tarım, toplumsal, ve çevresel sorunlara dayanan bir yaklaşımdır. Bu politik projeler, toprağın işlenmesi açısından biyoçeşitliliği koruyan, toprağın verimini geliştiren, tarlaların özerkliğini amaçlayan ve hayvan sayısı ile tarla büyüklüğü arasında bir ilişki kuranDevam »

COP 21: La Via Campesina Etkinlikleri (www.karasaban.net)

COP 21: La Via Campesina Etkinlikleri (www.karasaban.net)

Haberler 21.12.2015 - 06:00

Dünyanın farklı bölgelerindeki 30 ülkeden köylü/çiftçi örgütü  temsilcileri Avrupa La Via Campesina Koordinasyonu (ECVC) ve Confédération Paysanne’nın misafirliğinde Paris’te buluştu. La Via Campesina (LVC) üyesi örgüt temsilcileri COP21 kapsamında düzenlenen resmi oturumlara katıldıkları gibi La Via Campesina’nın ve toplumsal muhalefet hareketlerinin birlikte örgütledikleri toplantı, etkinlik ve eylemlerin de aktif katılımcısıDevam »

Gezegeni Hep Beraber Soğutabiliriz! (www.karasaban.net)

Multimedya 21.12.2015 - 06:00

Dünya çiftçilerinin ve köylülerinin uluslararası mücadele örgütü La Via Campesina ve şirket tarımına karşı köylülerin ve gezegenin haklarını savunmak için araştırmalar yapan Grain tarafından hazırlanan videoda, iklim krizine karşı gezegenimizi soğutmak için köylü tarımının gerçek alternatif olduğu ve gıda egemenliği mücadelesinin ne anlama geldiğini izleyeceksiniz. Şirket tarımının gezegenimizde yol açtığıDevam »

Paraguay: Köylüler Toprak Hakkı İçin Yürüdü

Paraguay: Köylüler Toprak Hakkı İçin Yürüdü

Haberler 30.10.2015 - 06:00

Köylüler zorla yerinden etme politikalarına karşı başlattıkları protestolarla Başkan Cartes’in istifasını istedi. Yüzlerce Paraguaylı köylü ülke çapında gerçekleştirdikleri eylemlerle Perşembe günü (29 Ekim) başkent Asuncion’a yürüyüşe geçip Başkan Horacio Cartes’in istifasını istedi ve kırsal kesimdeki yoksulluğu körükleyen politikaları protesto etti. Bu yürüyüş, Şubat ayında gerçekleşen Başkan Cartes’e ‘Ya reform yap ya daDevam »