Filtre: "Tayland"

People are sprayed with water with teargas shot from a water cannon during an anti-government protest, in Bangkok, Thailand October 16, 2020. REUTERS/Jorge Silva

Tayland: Monarşi ve Ordu Destekli Hükümete Karşı Protesto Dalgası Büyüyor[Fotohaber]

Multimedya 22.10.2020 - 12:42

Tayland’da hükümet karşıtları tarafından, 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisi’nin kapatılarak Meclis’ten ihraç edilmesi üzerine, 14 Aralık 2019’da Tayland’da ordunun desteklediği hükümete karşı düzenlenen protesto gösterileri Covid-19 salgını nedeniyle kesintiye uğramıştı. 14 Ekim’de hükümet karşıtı on binlerce gösterici, 1973 yılında gerçekleşen öğrenci ayaklanmasının yıl dönümünde düzenledikleri gösteri ileDevam »

Michael Jerryson: Militan Rahiplerin Yükselişi – (II)

Michael Jerryson: Militan Rahiplerin Yükselişi – (II)

Makaleler 06.10.2015 - 06:00

Burma: Rohingya Müslümanlarını Sürmek Burma’da güncel şiddet olayları, 2012’de Rakhine eyaletinde Budistlerin isyanları ve Rohingya Müslümanlarına karşı yaygın şiddetleri ile başladı. Eyaletteki gerilim, bundan da önce ağırlıklı olarak Rohingya nüfusunun artması ve nüfusun çoğunluğu olan Rakhine Budistlerinin azalması sebebiyle ortaya çıktı. Şiddet tüm ülkeye yayıldı ve 969 Hareketi adlı Birminyalı BudistDevam »

Michael Jerryson: Militan Rahiplerin Yükselişi – (I)

Michael Jerryson: Militan Rahiplerin Yükselişi – (I)

Makaleler 05.10.2015 - 06:00

Michael Jerryson, kıdemli Budistlerin uluslararası topluluğun da tepkilerine rağmen şiddet ve tahammülsüzlüğü aktif bir şekilde teşvik ettiği Güney ve Güneydoğu Asya’da, Budistler ve Müslümanlar arasında yükselen gerilimi anlatıyor.   Burma’daki güncel gelişmeler, dünyanın dikkatini Güney ve Güneydoğu Asy’da Budistler ve Müslümanlar arasında sürmekte olan çatışmaya çekti. Fakat, medya Sri Lanka,Devam »