Filtre: "Siber Gerilla"

Robot Teknolojisi, Yapay Zeka ve Emek Cephesi Açısından Mücadele Olanakları

Robot Teknolojisi, Yapay Zeka ve Emek Cephesi Açısından Mücadele Olanakları

Makaleler 07.05.2018 - 06:00

Kapitalizm Nedir? Ve Neden Yapısal Olarak Teknolojiyi Geliştirir? Kapitalizm azâmi kar için meta üretimidir.  Meta nihai tüketici için kullanım değeri ve ilk üretici için değişim değerinden oluşmaktadır.  Üretici kullanmak için değil satmak için üretim yapar. Nihai tüketici ihtiyacını karşılamak için metayı satın alır. Alım satım nesnesi olan metalar piyasada olduğundaDevam »

ABD: Anonymous’dan 36 Şehirde “Öfke Günü” Eylemi

ABD: Anonymous’dan 36 Şehirde “Öfke Günü” Eylemi

Haberler 15.07.2016 - 06:00

Anonymous tarafından, youtube kanalına “Acil Müdahale: 15 Temmuz – Öfke Günü (#FridayOfSolidarity)” başlığıyla Alton Sterling ve Philando Castile öldürülme görüntülerinden oluşan bir video yüklendi. Videoda; Sterling ve Castile’in ölümünden sorumlu polis memurlarının yargılanması için “Öfke Günü” düzenlendiğinden bahsediliyor ve ABD halkı 15 Temmuz’da, 36 şehirde polis şiddetine karşı sokağa çıkmaya çağırılıyor. 9Devam »

Anonymous Fransız Savunma Bakanlığı Sitesine Saldırdı

Anonymous Fransız Savunma Bakanlığı Sitesine Saldırdı

Haberler 24.02.2016 - 06:00

Anonymous, Fransa’nın dış ülkelere yaptığı silah ticaretini protesto etmek amacıyla Fransız Savunma Bakanlığı tarafından yönetilen CIMD (Centre d’Identification des Materiels de la Defense) portalını ele geçirdi. Anonymous kolektifi tarafından yapılan siber eylemde, ordu tedarikçisi verileri de dahil olmak üzere hassas bilgiler içeren veritabanı bilgileri sızdırılarak kamuoyuyla paylaşıldı. Anonymous Fransa hükümetiniDevam »

Anonymous İsrail Hükümetine Karşı Yeni Bir Siber Savaş Başlattı

Anonymous İsrail Hükümetine Karşı Yeni Bir Siber Savaş Başlattı

Haberler 28.01.2016 - 06:00

Anonymous 26 Ocak Salı günü işgalci İsrail hükümetinin çok sayıdaki resmi sitesine saldırdı. İsrail medyasında yer alan haberlere göre bazı siteler kapandı.[1]http://countercurrentnews.com/2016/01/opisrael2016/# İlk “OpIsrael” siber saldırıları 2012 yılının Kasım ayında, İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonlarına cevaben gerçekleştirilmişti. Siber saldırılar sonucu İsrail Başbakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı resmi sayfaları da dahil olmak üzereDevam »

ABD’li Unutulmuş Politik Tutsak: Hacktivist Jeremy Hammond

ABD’li Unutulmuş Politik Tutsak: Hacktivist Jeremy Hammond

Haberler 15.01.2016 - 06:00

2012 senesinde Anonymous bağlantılı Lulzsec grubunun diğer üyeleri ile birlikte Jeremy Hammond, Stratfor olarak da bilinen özel istihbarat şirketi Strategic Forecasting’e ait sunuculardan milyonlarca elektronik postayı indirerek WikiLeaks’e sızdırdı. Daha sonra Global Intelligence Files (Küresel İstihbarat Dosyaları) olarak tanınan bu çok önemli yazışmalar Stratfor şirketinin, Dow Chemical gibi özel şirketler lehine eylemciler hakkındaDevam »

Güvenli Eposta Sistemi SecureDrop

Güvenli Eposta Sistemi SecureDrop

Haberler 16.11.2015 - 06:00

Bu nedir? The Globe’de SecureDrop eposta hizmeti geleneksel yöntemlere göre daha fazla güvenlik ve gizlilik imkanı veren ve gazetecilerin bilgi paylaşmasını sağlayan bir yöntem. Yazılım, gazetecilerin farklı haber kuruluşlarıyla çalışması, diğer gazetecilerle konuşması ve kaynakları için daha güvenli bir yol sağlamaları için Basın Özgürlüğü Vakfı tarafından hazırlanmış. Ayrıca, PGP [1]PrettyDevam »