Filtre: "Kazakistan"

Kazakistan: Bakır ve Kömür Madencileri Yeryüzüne Çıkmayarak İş Bıraktılar

Kazakistan: Bakır ve Kömür Madencileri Yeryüzüne Çıkmayarak İş Bıraktılar

Haberler 18.12.2017 - 06:00

Arceor Mittal Temirtau ile madenci ve metal işçilerinin örgütlendiği sendikalarla, toplu sözleşme görüşmeleri Eylül ayında başladı. Madencilerle yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine Qaraghandy Bölgesi Shakhtinsk şehrinde bulunan 8 farklı kömür madenindeki 684 madenci ücretlerin artırılması ve daha fazla sosyal haklar için eylem başlattılar ve yeryüzüne dönmeyi redderek madenlerde kalmaDevam »

Kazakistan: Yüzlerce Petrol İşçisi İş Bıraktı

Kazakistan: Yüzlerce Petrol İşçisi İş Bıraktı

Diğer, Haberler 16.08.2016 - 06:00

Petrol arama sahalarında hizmet veren Burgılau firmasında çalışan yüzlerce işçi çalışma saatlerinin artırılmasını ve ücret düşüklüğünü protesto etmek için iş bıraktı. İşçiler “220 işçinin çalıştığı şirkette çalışma saatlerinin artırıldığını, yılın ilk döneminde 66 işçinin çeşitli düzeylerde yandığını” şirket genel müdürüne bizzat söylediler. İşçiler şirketin sendikasına güvenmedikleri için kendi seçtikleri meşru sendikaDevam »

Kazakistan: Toprak Sorunu Direnişi Tetikledi

Kazakistan: Toprak Sorunu Direnişi Tetikledi

Haberler 30.05.2016 - 06:00

Kazakistan’ın Almata şehrinde topraklarının satılmasını protesto etmek isteyen ‘Kok-Jaylau’yu Savunalım’ inisiyatifi, polisin düzenlenmek istenen gösteriye engel olmak için saatler öncesinden Cumhuriyet Meydanı’na giden yolları trafiğe kapatması, yollarda kimlik kontrolü ve göz altı yapmasına rağmen 3 bin civarında kişiyle birlikte meydanda toplandı. Barışçıl biçimde devam eden gösteriye saldıran polis 60’dan fazla göstericiyi gözaltına aldı.Devam »