Filtre: "İsveç"

İsveç: Polise Saldırılar Sürüyor, Karakol Bombalandı

İsveç: Polise Saldırılar Sürüyor, Karakol Bombalandı

Haberler 23.01.2018 - 06:00

Geçen yıldan beri polis karakollarına yönelik gerçekleştirilen saldırılara bir yenisi daha eklendi. İsveç’in Malmö kentinde göçmenlerin yaşadığı getto mahallelerden biri olan Rosengard’ta girilmesi yasak olan polis karakoluna bombalı saldırı yapıldı. Saldırı sonucu iki polis aracı ağır hasar gördü. Patlamanın sesi komşu mahallelerden dahi duyuldu. Haber: isyandan.org

Dünyadan Anti-faşist Eylemler

Dünyadan Anti-faşist Eylemler

Diğer, Haberler 14.11.2016 - 05:00

ABD: Anti-Trump Eylemleri Trump’ın başkan seçilmesinden beri siyah, Latin, göçmen, Müslüman, kadın, LGBT ve antifaşist eylemcilerden oluşan binler sokaklara çıktı. Trump kampanyasının, yoksul beyaz işçi sınıfını kazanmak için yeniden parlatmaya çalıştığı büyük Amerikan rüyasının dışında kalan ‘ötekiler’ yükselen faşizme, ırkçılığa karşı aralıksız eylemlerini sürdürüyor. En kitlesel yürüyüşler New York, Los AngelesDevam »

İsveç’te Yükselen Neo-Nazi Çeteler ve Anti-Faşist Mücadele

İsveç’te Yükselen Neo-Nazi Çeteler ve Anti-Faşist Mücadele

Makaleler 11.07.2016 - 06:00

Dört neo-nazi, 2014 yılının 8 Mart Dünya Kadınlar günü için örgütlenmiş anarko-feminist yürüyüş sonrasında İsveç’in Malmö, şehrinde altı anti-faşiste saldırma ve yaralama suçlarından 4 Temmuz Pazartesi günü mahkemeye çıktı. Her sene 8 Mart’ta Malmö’de, anarkofeminist kolektifler sadece kadınların ve trans bireylerin katılabildiği gece yürüyüşleri düzenliyorlar. Yürüyüş sonrasında daha geniş anarşistDevam »

İsveç: Genç Siyahi Kadın Yüzlerce Faşiste Meydan Okudu

İsveç: Genç Siyahi Kadın Yüzlerce Faşiste Meydan Okudu

Haberler 06.05.2016 - 06:00

Siyah bir kadın 300’den fazla Nazi’nin katıldığı yürüyüşün önüne geçerek, faşistlere meydan okudu. Bu fotoğraf karesi, militan Nazi örgütü Nordiska motståndsrörelsen (Nordic Direniş Hareketi)’nin İsveç’in merkezi Borlange’de, hafta sonu düzenlenen mitingde çekildi. Beyaz gömlekli üniformaları ve koyu yeşil bayraklarıyla yürüyüş yapan yüzlerce faşistin önüne geçen 42 yaşındaki Tess Asplund faşist grubunDevam »

İsveç: Göteborg’da Sığınmacılar İçin Hoşgeldin Mitingi Düzenlendi

İsveç: Göteborg’da Sığınmacılar İçin Hoşgeldin Mitingi Düzenlendi

Haberler 15.09.2015 - 06:00

Her ne kadar Avrupa ülkelerinde sığınmacıların durumuyla ilgili halk destekli mitingler düzenlense de bu insani krizin sorumluları AB ve ABD’nin başını çektiği NATO savaşlarıdır. Bu ikili, dünya genelinde kaynakların kontrolünü ele geçirmek için böl, parçala, yönet stratejisi gütmüş, başta Ortadoğu, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri olmak üzere tüm dünyada savaş politikalarını hayata geçirmiştir.Devam »