Filtre: "İsrail"

Falaşaların protestosu Tel Aviv, 3 Temmuz 2016 I Fotoğraf: Ofer Vaknin

Yüzlerce Falaşa, Polis Şiddetini Protesto Etti

Haberler 05.07.2016 - 06:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“Kaynak: Bu haber http://www.haaretz.com/israel-news/1.728742 sitesinden düzenlenmiştir.”Yüzlerce Falaşa (Etiyopya asıllı İsrailli) PazarDevam »

ABD: Filistinin İşgaline Karşı Yahudiler APİAC’ı İşgal Etti

ABD: Filistinin İşgaline Karşı Yahudiler APİAC’ı İşgal Etti

Haberler 22.04.2016 - 06:00

Amerikan İsrail Kamu İlişkileri Komitesi (AİPAC) Boston Bürosu Salı gecesi İsrail’in Filistin’i işgaline karşı çıkan Yahudilerin hareketi olan IfNotNow hareketi üyesi yaklaşık 100 kişi tarafından işgal edildi. İşgalciler bütün Yahudi kurumlarını işgale karşı çıkmaya davet etti. İşgalcilerin giydikleri tişörtlerde “İşgalle Kurtuluş Olmaz” yazıyordu. Binanın özel güvenlik görevlilerinin polis çağırması sonucuDevam »

Hint siyasetinin sağ kanat mirasçısı Narendra Modi

Vijay Prashad: Hindistan’ın İsrail’le Dostluk Hareketi Gerçek İttifaklarına Zarar Veriyor

Makaleler 30.07.2015 - 06:00

Yorum: Delhi’nin ana müttefikleri Filistin’e destek için birleşirken, Hindistan’ın sağcı Başbakanı İsrail ile daha yakın ilişkiler geliştirmek için bastırıyor. . Vijay Prashad, “buna izin verilemez” diyor. Hindistan başbakanı Narendra Modi, yıl sonunda İsrail’e gideceğini duyurdu. Bunda şaşıracak bir yan yok. Modi, Hint siyaseti içinde sağcı eğilimin mirasçısı ve İsrail ile daha yakınDevam »

Ben White: Oyun Bozucu BDS’nin 10 Yılı

Ben White: Oyun Bozucu BDS’nin 10 Yılı

Haberler 16.07.2015 - 06:00

On yıl öncesine kadar “BDS” diye bir şey yoktu. Elbette birçok Filistinli ve onların müttefikleri, onlarca yıl boyunca İsrail’e boykot çağrısı yapmıştı. Şimdi ise Filistin Liderliğinde, sadece 10 yıl önce başlayan Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) kampanyası, bugün bir oyun-değiştirici olduğunu kanıtladı. Yalnızca son birkaç ay içinde, BDS, İsrail’in kötüleşen uluslararası imajını dahaDevam »

Filistinli Mahkum 55 Gün Süren Açlık Grevi’nden Sonra Salıveriliyor

Filistinli Mahkum 55 Gün Süren Açlık Grevi’nden Sonra Salıveriliyor

Haberler 01.07.2015 - 18:00

Filistinli tutsak, hakkında herhangi bir suçlama olmadan 10 kez kanunsuz olarak alıkonmuştu… El Cezire tarafından da teyit edilen habere göre Filistinli tutsak Hıdır Adnan iki hafta sonra Pazar günü İsrail hapishanesinden çıkıyor. Adnan’ın hukuk danışmanının verdiği bilgilere göre, İsrailli yetkililerin “idari gözaltı” şeklinde onu tekrar gözaltına almayacakları kesinlik kazandı. AdnanDevam »

Filistin Kadın Hareketi Tarihi

Filistin Kadın Hareketi Tarihi

Dosyalar 15.05.2015 - 05:00

  Kolonyal Dönem (1917–1948) Filistinli kadınların eylemleri Filistin’in İngiliz mandası altında olduğu yıllarda, Siyonizm’in oluşturduğu tehdide karşı doğrudan bir tepki olarak başlamıştır. Özellikle 1911’de Affula’da Yahudi yerleşimcilere karşı militer saldırılara kadınların katılmaları kadın “uyanışı” için bir milat oluşturur. Daha sonra bu militarist saldırılar daha örgütlü bir hal almıştır ve YafaDevam »

İsrail’de Siyah İsyan

İsrail’de Siyah İsyan

Haberler 04.05.2015 - 18:00

Etiyopyalıların İsrailli polisler tarafından dövülmesinin görüntüleri ortaya çıktığından beri, bir hafta içinde İsrail’de iki büyük protesto düzenlendi. Görüntülerin, öfke dalgasına yol açtığı İsrail’de eleştirmenler Etiyopyalılara karşı yaygın olarak uygulanan ayrımcılıktan polisi sorumlu tuttu. Sosyal medyada ise yapılan bu protestolar, geçtiğimiz günlerde ABD’de yapılan Baltimore mitinglerine benzetildi. Protestoların yükseldiği Tel Aviv sokaklarındaDevam »

2015, Tutsak Filistinli Kadınlarla Dayanışma Yılı Olacak

2015, Tutsak Filistinli Kadınlarla Dayanışma Yılı Olacak

Haberler 23.04.2015 - 06:00

Filistin halkı destekçilerinden Amerika Birleşik Devletleri Filistin Toplum Ağı, [1]United States Palestinian Community Network (USPCN)  17 Nisan, Filistinli Tutsaklar Günü için dünya genelinde uluslararası dayanışma çağrısında bulundu. Samidoun Filistinli Tutsaklar Dayanışma Ağı, [2]Samidoun Palestinian Prisoner Solidarity Network  Filistinli Tutsaklar Gününün, Filistin direnişinin 1974 yılında tutsak değişimi sonucu serbet bıraktırdığı ilk FilistinliDevam »