Filtre: "FHKC"

Filistin:  Tutsaklar, İsrail Mahkemelerini Boykot Edecek

Filistin: Tutsaklar, İsrail Mahkemelerini Boykot Edecek

Haberler 22.12.2017 - 06:00

İsrail hapishanelerinde “idari tutukluluk” uygulaması kapsamında bulunan yaklaşık 500 Filistinli, 2018 yılından itibaren İsrail mahkemelerini boykot edecek. Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistinli Esirler Heyeti’nden yapılan yazılı açıklamada, “Filistinli fraksiyonların anlaşması çerçevesinde işgalci İsrail’in hapishanelerinde idari tutukluluk uygulamasıyla tutuklu bulunan Filistinliler, 2018’den itibaren İsrail’in mahkemelerine çıkmayacaklarını duyurdu” ifadesine yer verildi.Devam »

Kozo Okamoto, Mainichi Shimbun, röportajı sırasında

Japon Kızıl Ordusu Üyesi: 1972 Havaalanı Saldırısı Terörizm Değildir

Haberler 04.10.2017 - 06:00

Uluslararası arananlar listesinde yer alan ve 1972 yılında Tel Aviv yakınlarındaki Lod Havaalanı saldırısı eyleminin ardından hayatta kalan tek Japon Kızıl Ordusu üyesi, Beyrut’ta, Mainichi Shimbun ile yaptığı röportajda, söz konusu saldırının silahlı mücadele olduğunu belirtti. Şu an 69 yaşında olan Kozo Okamoto, 30 Mayıs 1972’de 26 kişinin ölümüne ve 80Devam »

FHKC lideri Ahmed Sa’adat: “Esirler Kendi İstekleriyle Çelikten Yeni Bir Destan Yazdılar”

FHKC lideri Ahmed Sa’adat: “Esirler Kendi İstekleriyle Çelikten Yeni Bir Destan Yazdılar”

Haberler 30.05.2017 - 06:00

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreteri Ahmed Saadat, Filistinli esirlerin açlık grevinin başarıya ulaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada “Esirler iradeleri ve kararlılıklarıyla yeni bir destan yazdılar; haklarının alınması ve savunulması gerektiğini kanıtladılar” dedi Ahmed Sa’adat’a Özgürlük Kampanyası, ara verilen “Onur ve Özgürlük Grevi” hakkında FHKC Genel Sekreteri Ahmed Sa’adat’ın açıklamasınıDevam »

FHKC’nin Basil el-A’rac Suikastı İle İlgili Açıklaması

FHKC’nin Basil el-A’rac Suikastı İle İlgili Açıklaması

Haberler 07.03.2017 - 05:00

Dün (6 Mart) hayatını Filistin davasına adamış olan Basil el-A’rac, işgal askerlerinin Ramallah’taki bir eve düzenlediği baskında, iki saatlik çatışmanın ardından yakın mesafeden vurularak öldürüldü. FHKC, devrimci Basil el-A’rac’ın suikastının ardından aynı gün sitesinde yaptığı bir açıklama ile tüm Filistinli direniş örgütlerine birleşik mücadele çağrısı yaptı ve işbirlikçi Filistin yönetiminiDevam »

FHKC Hapishane Biriminin Walid Daqqa İle İlgili Açıklaması

FHKC Hapishane Biriminin Walid Daqqa İle İlgili Açıklaması

Diğer, Haberler 30.01.2017 - 05:00

Apartheid İsrail, Filistin köylerini boşaltmak, yerleşimcilere yer açmak için her yönden saldırıları arttırıyor. Ocak ayında işgal güçleri 1948 topraklarındaki Bedevi köyü Um el-Hiran’daki ev yıkımlarında bir Filistinliyi öldürmüş, direnişçilerin arasındaki, 1948 Filistinlilerinin parlamento grubu başkanı komünist lider Eymen Odeh’i de yaralamıştı. Geçtiğimiz Aralık ayında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) aldığı,Devam »

Mine Şirin: Filistin’in “Bilgesi” Corc Habaş

Mine Şirin: Filistin’in “Bilgesi” Corc Habaş

Diğer, Makaleler 28.01.2017 - 08:58

2008’de 72 yaşında yaşamını yitirene kadar mütevazı bir hayat süren Habaş, mücadelesinde ise asla mütevazı değildir. Kavgada yılmamış, görüşlerinden milim şapmamış, Siyonistlerle asla el sıkışmamış, Filistin’i dünyaya unutturmamak için ne gerekiyorsa yapmıştır. Ve unutturmamıştır da Bugün, Filistin’in “bilge”si, yoldaş Corc Habaş’ın ölümünün 9. yılı. Onu anmak amacıyla kaleme alınan buDevam »

Filistinli Devrimci Tutsak Bilal Kayed Artık Özgür!

Diğer, Haberler 13.12.2016 - 05:00

Tutsak hareketinin önde gelen devrimcilerinden FHKC’li Bilal Kayed, 15 yıllık esaretin ardından 12 Aralık Pazartesi günü serbest bırakıldı. Bilal Kayed memleketi Nablus’un Asira Şimaliye kasabasında kutlamalarla karşılandı. Kayed, 14,5 senelik hapis cezasını tamamlamış olmasına rağmen idari tutukluluk ile tekrar hapse mahkum edilmişti. İşgalci İsrail’in halk direnişini kırmak, politik tutsakları mahkemeDevam »

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin 49. Kuruluş Yıldönümü

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin 49. Kuruluş Yıldönümü

Diğer, Haberler 12.12.2016 - 05:00

Bugün (11 Aralık) Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin 49. kuruluş yıldönümü. 1967 Arap-İsrail savaşının Arap devletleri açısından ağır bir yenilgiyle sonuçlanması, Filistinli önderlerin, Filistin halkının kurtuluşunun Arap devletlerine bağlı olmayıp bizzat Filistinlilerin yürüteceği ve ezilen Arap ve dünya halklarıyla yapılacak mücadele birliğinde olduğunu anlamalarını sağladı. Bu tarihten itibaren Filistin Halk Kurtuluş CephesiDevam »

FHKC: Türkiye’nin Suriye’yi İşgal Operasyonunu Kınıyoruz

FHKC: Türkiye’nin Suriye’yi İşgal Operasyonunu Kınıyoruz

Haberler 08.09.2016 - 06:00

FHKC siyasi bürosu, son toplantısında çeşitli ulusal, bölgesel ve uluslararası konuları değerlendirdi. FHKC, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik işgal saldırısını kınadığını belirtti FHKC siyasi bürosu, son toplantısında çeşitli ulusal, bölgesel ve uluslararası konuları değerlendirdi. Ele alınan konular arasında Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği işgal operasyonu da yer aldı. Siyasi büro, bu müdahalenin Suriye’ninDevam »

Filistin: Açlık Grevini Kırmak için Sürülen Tutsaklar Ramon Hapishanesine Geri Gönderildi

Filistin: Açlık Grevini Kırmak için Sürülen Tutsaklar Ramon Hapishanesine Geri Gönderildi

Haberler 02.08.2016 - 06:00

İsrail Hapishane Servisi (İHS) Fetih ve FHKC üyesi tutsakları Ohalei Kedar hapishanesinden tekrar Ramon Hapishanesine geri gönderdi. Geçen hafta İHS, Ramon Hapishanesinin 5 numaralı koğuşunu basmış ve işgalin hapishanelerine karşı düzenlenen kitlesel açlık grevlerini kırmak için 100 Fetih’li ve FHKC’li tutsağı Ohalei Kedar hapishanesine sürmüştü. Filistinli Tutsaklar Komitesi, yapılan baskınlarınDevam »