Filtre: "Blockupy"

Blockupy: Örgütlen, Engelle, Greve Çık – Hayat Kapitalizm İçin Çok Kısa

Blockupy: Örgütlen, Engelle, Greve Çık – Hayat Kapitalizm İçin Çok Kısa

Haberler 05.09.2016 - 06:00

Blockupy Hareketi kemer sıkma politikaları, tüketici haklarının korunması ve Almanya’daki göçmenlerin durumlarına karşı eylem düzenledi. Eyleme katılanlar Avrupa’da entegrasyon ve ekonomi politikalarında daha eşitlikçi bir yaklaşım talep ettiler. Anti-kapitalist Blockupy Hareketi’nden protestocular Çalışma ve Sosyal İşler Federal Bakanlığı’nın politikalarını protesto etmek için Cuma günü Berlin’de sokağa çıktılar. Ana tren istasyonu,Devam »

Almanya: Blockupy Hareketi Mücadeleyi Büyütüyor

Almanya: Blockupy Hareketi Mücadeleyi Büyütüyor

Haberler 09.02.2016 - 06:00

Geçen sene Mart ayında Frankfurt’ta yaptığı eylemler sonucu adını duyuran Blockupy Hareketi Berlin’de biraraya geldi. Sol gruplar, sendikalar, partiler ve üniversite örgütlenmeleri gibi 200’den fazla grubun kurduğu ittifakın yaptığı toplantıya Fransa, İtalya ve İsveç’ten katılım oldu. Toplantıda, Avrupa’ya göçmen akınının yanı sıra sokaklarda ve mecliste giderek artan ırkçı tehdite dikkatDevam »

Fede'ye özgürlük eylemi, Köln, Almanya

Blockupy’den, Federico’ya Özgürlük Eylemi

Haberler 28.04.2015 - 06:00

Kriz yönetimi politikalarına karşı savaşanlar ile dayanışma. Yoldaşımız FEDE (“Fede” Federico’nun kısaltması) Frankfurt Preungesheim’de hapsedileli bir aydan fazla bir zaman geçti. Fede, Frankfurt’ta Avrupa Merkez Bankası (AMB) açılışının protesto edildiği 18 Mart günü gözaltına alındı ve ertesi günde tutuklandı. Savcılık, yapılan eylemleri “ciddi barış ihlali” ve “ağır fiziki zarar vermeye teşebbüs”Devam »

#Blockupy Hareketi Nedir ve Kimlerden Oluşuyor?

#Blockupy Hareketi Nedir ve Kimlerden Oluşuyor?

Haberler 20.03.2015 - 01:51

  Almanya’nın Frankfurt şehrinde 39 Avrupa şehrinden gelen tahmini 10 bin protestocu  kemer sıkma politikalarına karşı Avrupa Merkez Bankası’na (AMB) yürüdüler. 1.3 milyar euro (1.4 milyar dolar) harcanarak yapılan yeni AMB merkezinin açılışı için yapılan gösteriler yerel saat 05:00’de başladı. AMB Açılışını engellemek için Main Nehri üzerindeki önemli köprülerin yanıDevam »