Filtre: "BLA"

Belucistan Kurtuluş Ordusu Turbat’ta Pakistan Güvenlik Güçlerini Hedef Aldı

Belucistan Kurtuluş Ordusu Turbat’ta Pakistan Güvenlik Güçlerini Hedef Aldı

Haberler 15.03.2017 - 05:00

Geçtiğimiz Pazar günü (12 Mart) Belucistan Kurtuluş Ordu’sunun (BKO) Turbat şehrinde el bombası ile gerçekleştirdiği saldırıda Pakistan güvenlik güçlerinden en az dört asker yaralandı. BKC savaşçılarının yara almadan kaçmayı başardıkları bildirildi. Bu arada BKO sözcüsü Jeand Baloch, Belucistan yerel medyasına, BKO savaşçılarının Pakistan güvenlik güçlerine saldırı düzenlediği bilgisini verdi. BalochDevam »

Pakistan:  Belucistan Kurtuluş Ordusu Tren Bombalamasını Üstlendi

Pakistan: Belucistan Kurtuluş Ordusu Tren Bombalamasını Üstlendi

Diğer, Haberler 13.10.2016 - 06:00

Pakistan’ın Mach Eyaleti Bolan bölgesinde bulunan Rawalpindi demir yolunda seyahat eden Jaffar Treni  Belucistan Kurtuluş Ordusu tarafından bombalandı. Resmi açıklamalar 5 kişinin öldüğü 28 kişinin yaralandığı yönünde. BKO Sözcüsü Jeeyand Baloch medyaya gönderdiği bir e-postada şu ifadelere yer verdi: “BKO  eylemin sorumluluğunu üstlenir. Bu saldırılar Belucistan yabancı işgalcilerden kurtarılana kadar sürecek.Devam »

Belucistan: Bohan’da Pakistan Ordusunun Saldırıları Devam Ediyor

Belucistan: Bohan’da Pakistan Ordusunun Saldırıları Devam Ediyor

Haberler 29.09.2015 - 06:00

Pakistan ordusu ve PAF geçen hafta Bolan ve Sibbi’nin çeşitli bölgelerinde gelişigüzel askeri operasyonlar başlattı. Jaladi, Saangaan, Sinjawal ve diğer bölgelere geçen haftadan beri devam eden askeri operasyonlar sırasında bölgede yaşayan düzinelerce Beluci’nin tutuklandığı veya gözaltında kaybedildiği söyleniyor… Perşembe sabahı helikopter ve askeri araçlardan oluşan bir birlik adı geçen bölgelere ulaşarak büyük bir askeri operasyon başlamıştı. PakistanDevam »