Pakistan: Belucistan Kurtuluş Ordusu Tren Bombalamasını Üstlendi

belucitren

Pakistan’ın Mach Eyaleti Bolan bölgesinde bulunan Rawalpindi demir yolunda seyahat eden Jaffar Treni  Belucistan Kurtuluş Ordusu tarafından bombalandı. Resmi açıklamalar 5 kişinin öldüğü 28 kişinin yaralandığı yönünde.

BKO Sözcüsü Jeeyand Baloch medyaya gönderdiği bir e-postada şu ifadelere yer verdi: “BKO  eylemin sorumluluğunu üstlenir. Bu saldırılar Belucistan yabancı işgalcilerden kurtarılana kadar sürecek. İşgalcilere ait bütün kurumlara saldırma hakkına sahibiz. Çünkü İşgalci Pakistan Devleti ile on yıllardır savaş halindeyiz.”

Açıklama şu şekilde devam etti:

Pakistan Devleti Beluci toplumunun tüm katmanlarına barbarca saldırılarını sürdürmektedir. BKO’nun görevi Beluci topraklarını ve halkını her düzeyde savunmaktır. İşgalci devlet, Beluci Özgürlük Mücadelesine karşı yasa dışı sabotaj taktikleri kullanmaktadır. İşte bu nedenle BKO gerilla savaşı taktiklerini kullanmaya devam edecektir. Bu taktik bize belirlediğimiz hedeflere kendi seçtiğimiz zaman ve koşullarda saldırı düzenleme olanağı vermektedir.

Jeeyand “Beluci halkı ve bu topraklarda yaşayan diğer ulusal toplulukların işgalcilerin kurum ve binalarından uzak durmaları gerektiğini, herhangi bir zaman ve yerde bu kurumların hedef alınabileceğini bir kez daha tekrarlıyoruz. İşgal sona ermeden Belucistan’a barış gelmeyecek” dedi.

Kaynak: http://indiatoday.intoday.in/story/baloch-liberation-army-accepts-attack-on-rawalpindi-bound-pakistan-train-in-mach/1/782990.html linkinden yararlanılarak düzenlenmiştir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.