Filtre: "Belçika"

Belçika: Brüksel’de Anti-faşist Eylem

Belçika: Brüksel’de Anti-faşist Eylem

Diğer, Haberler 21.12.2016 - 05:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“anti-faşist eylemciyi gözaltına aldı. Haber: isyandan.org”Irkçı APF partisinin kongresineDevam »

Avrupa: Protestolar ve Grevler Yükseliyor

Avrupa: Protestolar ve Grevler Yükseliyor

Haberler 02.06.2016 - 06:00

Belçika’da iş reformuna karşı genel grevler ve protestolar Belçika’nın özellikle Fransızca konuşulan bölümünde ulaşım işçilerinin grevi hayatı durdurma noktasına getirdi. Demiryolu işçilerinin grevi tam 6 gündür (1 Haziran itibariyle) kesintisiz devam ederken Brüksel’deki otobüs, tramvay ve tren seferlerinde iptaller yaşandı. Geçtiğimiz hafta 60 bin civarında gösterici hükümetin iş yasası reformunuDevam »

Belçika: Demiryolu Grevinde Beş Gün Geride Kaldı

Belçika: Demiryolu Grevinde Beş Gün Geride Kaldı

Haberler 31.05.2016 - 06:00

Demiryolu işçilerini temsil eden sendikalar ile SNCB ve Infrabel şirketleri arasında henüz bir anlaşmaya varılamazken spontane bir şekilde geçen Çarşamba tetiklenen grev 30 Mayıs itibari ile beşinci gününü doldurdu. Belçika’da tren seferlerinde grevden dolayı aksamaların artarak devam etmesi ön görülüyor. Dahası 31 Mayıs Salı günü başlayacak olan kamu sektöründeki genel greve daha fazlaDevam »

Belçika: Kemer Sıkma Politikalarına Karşı 60 Bin İşçi Sokağa Çıktı

Belçika: Kemer Sıkma Politikalarına Karşı 60 Bin İşçi Sokağa Çıktı

Haberler 25.05.2016 - 06:00

Sendikaların çağrısıyla Salı günü Brüksel’de bir araya gelen 60.000’den fazla işçi, Belçika’da çalışma sürelerinin uzatılmasını ve emeklilik yaşının yükseltilmesini de içeren yeni kemer sıkma politikalarını protesto etmek için sokağa çıktı. Gösterilere polisin saldırması sonucu, polise taş ve havai fişeklerle karşılık veren protestocularla polis arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma da 20Devam »

Belçika: Gardiyan Grevi Cezaevlerinde Ayaklanmanın Önünü Açtı

Belçika: Gardiyan Grevi Cezaevlerinde Ayaklanmanın Önünü Açtı

Haberler 11.05.2016 - 06:00

Belçika’nın Fransızca konuşulan bölgesinde 21 cezaevinde gardiyanlar 25 Nisan’da greve çıktı. Gardiyan grevi nedeniyle cezaevindeki bütün aktiviteler iptal edildi. Gardiyan grevinden bir hafta sonra cezaevi koşulları kötüleşmeye başladı. Bazı cezaevlerinde koşullar iyice ağırlaştı. Mahkumlara günde bir kez yemek veriliyor, hücrelerinden dışarı çıkarılmıyor, sağlık koşulları berbat bir hal aldığı için salgınlarDevam »