Filtre: "Anti-kapitalist hareket"

Sürdürülebilirlik Cinneti: “Küresel Kapitalizmin Makyajlanmış Yeşili” ne Doğru, Peter Koenig

Sürdürülebilirlik Cinneti: “Küresel Kapitalizmin Makyajlanmış Yeşili” ne Doğru, Peter Koenig

Makaleler 30.11.2021 - 10:00

Acımız büyük, Erol Kaplan’ı kaybettik… 12 Eylül karanlığından çıkış sürecinde mücadeleyi omuzlayan yeni kuşağın sessiz mütevazi emektarlarından Erol Kaplan uzun hapishane yıllarının ardından gündelik hayatın zorluklarını göğüslerken birikimini harekete aktarmaya devam etti. Sonra politik mülteci olarak bir süre Almanya’da kaldı. Aldığı Ceza Yargıtay tarafından bozulup beraat edince ülkeye döndü.  RagıpDevam »

İtalya: G7 Zirvesine Karşı Eylem

İtalya: G7 Zirvesine Karşı Eylem

Haberler 11.04.2017 - 06:00

10 Nisan Pazartesi Toskana’nın Lucca kentinde başlayan iki günlük G7 zirvesi anarşistler, NoTav hareketi ve savaş karşıtı eylemciler tarafından protesto edildi. Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere, Kanada ve ABD’den bakanların katıldığı zirvede ABD’nin Suriye saldırısının ardından atılacak adımlar ile Rusya ve Suriye’ye yönelik yaptırımlar ana gündem maddesi. Savaş ve askeriDevam »

Hamburg’taki G-20 Zirvesine Karşı Anarşist Mücadele Çağrısı

Diğer, Haberler 25.11.2016 - 05:00

2017 yılı 7-8 Temmuz tarihinde, günümüzün en azılı savaş suçluları, insanlığı ve doğayı köleleştiren en ahlaksız patronlar, gezegenin sözüm ona liderleri, Hamburg’ta buluşacaklar ve bu olduğunda daha iyi bir yönetim ve sosyal kölelik düzeni için yapılan taleplerle karşılanmayacaklar. Boşaltılmış alanlarda konvoylarıyla yol alırken sokağın öfkesini hissedecekler ve geçen haftalardaki geceDevam »

Peru: TPP ve Obama Karşıtı Gösteriler

Peru: TPP ve Obama Karşıtı Gösteriler

Diğer, Haberler 21.11.2016 - 05:00

Asya Pasifik Ekonomik Kooperasyonu (APEC) zirvesi öncesi yüzlerce gösterici başkent Lima’da sokaklara çıkarak zirveye katılmak için gelen Obama’yı ve Trans Pasifik Ortaklık (TPP) anlaşmasını protesto etti. Yeni yüzyılın en büyük ticari anlaşması olarak nitelenen TPP, ulusötesi şirketlere çevre ve kamu yararına yatırımları engellendiği takdirde anlaşmaya taraf olan ülkelere milyarlarca dolarlıkDevam »

Almanya’da TTIP ve CETA karşıtı kitlesel eylemler

Almanya’da TTIP ve CETA karşıtı kitlesel eylemler

Diğer, Haberler 19.09.2016 - 06:00

TTIP ve CETA, Almanya’nın 7 büyük kentinde, on binlerce kişinin katıldığı gösterilerle protesto edildi. 17 Eylül Cumartesi günü, Frankfurt, Köln, Stuttgart başta olmak üzere Almanya’nın 7 büyük kentinde, TTIP ve CETA karşıtı, on binlerce kişinin katıldığı kitlesel gösteriler gerçekleştirildi. AB ile ABD ve Kanada arasında imzalanma aşamasına gelen TTIP veDevam »

Blockupy: Örgütlen, Engelle, Greve Çık – Hayat Kapitalizm İçin Çok Kısa

Blockupy: Örgütlen, Engelle, Greve Çık – Hayat Kapitalizm İçin Çok Kısa

Haberler 05.09.2016 - 06:00

Blockupy Hareketi kemer sıkma politikaları, tüketici haklarının korunması ve Almanya’daki göçmenlerin durumlarına karşı eylem düzenledi. Eyleme katılanlar Avrupa’da entegrasyon ve ekonomi politikalarında daha eşitlikçi bir yaklaşım talep ettiler. Anti-kapitalist Blockupy Hareketi’nden protestocular Çalışma ve Sosyal İşler Federal Bakanlığı’nın politikalarını protesto etmek için Cuma günü Berlin’de sokağa çıktılar. Ana tren istasyonu,Devam »

Peru: Suyun Özelleştirilmesine Karşı Protestolarda İkinci Dalga

Peru: Suyun Özelleştirilmesine Karşı Protestolarda İkinci Dalga

Haberler 01.03.2016 - 06:00

‘Su satılık bir meta değil haktır’ diyen Perulular 18 Şubat’ta özelleştirilmesi söz konusu olan kamu kurumu SEDAPAL’in önünde toplanmış ve ardından sloganlar atarak Lima sokaklarında yürüyüşe geçmişlerdi.[1]https://isyandan.org/haberler/peru-suyun-ozellestirilmesine-karsi-protesto-duzenlendi/ 29 Şubat Pazartesi günü suyun özelleştirilmesine karşı ikinci büyük gösteri gerçekleştirildi. Kamu kurumunun satılmasını takiben suya zam geleceğinin, suya erişim haklarının kısıtlanacağının altınıDevam »

Avrupa’nın Göçmen Krizi İle İmtihanı  ve Yeni Birleşik Mücadele Zemini

Avrupa’nın Göçmen Krizi İle İmtihanı ve Yeni Birleşik Mücadele Zemini

Makaleler 01.03.2016 - 06:00

İkinci Paylaşım Savaşından beri Avrupa’nın gördüğü en büyük mülteci krizinde devletler adım adım sınır kontrollerini, sığınmacı düşmanı yaptırımları, yasaları ve militarizasyonu ağırlaştırıyor. Balkan Koridoru Balkan ülkelerinin günlük sığınmacı kotası uygulamasına geçmesini takiben beş binden fazla mülteci Yunanistan – Makedonya sınırındaki Idomeni kampında beklemeye geçmişti. Geçtiğimiz Çarşamba günü (24 Şubat) mültecilerinDevam »

Gerilla Radyosu: Faşizme karşı müzik cephesi, Anarko-PUNK

Gerilla Radyosu: Faşizme karşı müzik cephesi, Anarko-PUNK

Multimedya 04.01.2016 - 06:00

Faşizme karşı müzik cephesi, Anarko-PUNK dosyası Oi Polloi – ‘Let the Boots Do The Talking’ Derlemeye anlı şanlı Cable Str. direnişine selam gönderen ‘Let the Boots Do The Talking’ şarkısıyla başlayalım dedik. 4 Ekim 1936’da Britanya Faşist Birliğinin (British Union Of Fascists) yürüyüşüne ve işbirlikçi polise karşı antifaşist güçlerin sokakDevam »

#Blockupy Hareketi Nedir ve Kimlerden Oluşuyor?

#Blockupy Hareketi Nedir ve Kimlerden Oluşuyor?

Haberler 20.03.2015 - 01:51

  Almanya’nın Frankfurt şehrinde 39 Avrupa şehrinden gelen tahmini 10 bin protestocu  kemer sıkma politikalarına karşı Avrupa Merkez Bankası’na (AMB) yürüdüler. 1.3 milyar euro (1.4 milyar dolar) harcanarak yapılan yeni AMB merkezinin açılışı için yapılan gösteriler yerel saat 05:00’de başladı. AMB Açılışını engellemek için Main Nehri üzerindeki önemli köprülerin yanıDevam »