Lübnan Silahlı Devrimci Grubu Militanı Rima Hayatını Kaybetti

Lübnan Silahlı Devrimci Grubu (The Lebanese Armed Revolutionary Faction [LARF]) Al-Akhbar gazetesinde yayımladığı bir bildiri ile Rima isimli militanlarının öldüğünü duyurdu.

LARF yayımladığı yazıda “Rima”nın işgalci İsrail’e karşı gerçekleştirilen en önemli eylemlerde sergilediği eşsiz cesareti ile öne çıkan bir militan olduğunu vurguladı.

Rima 7 Eylül 1959’da Lübnan’ın kuzeyinde Jebrayel, Akkar’da dünyaya geldi. LARF’ın kurucularından olan Rima, 1984 yılında gerçekleştirilen Yaakov Bar-Simantov suikastı da dahil olmak üzere birçok LARF operasyonunda yer aldı. Fransız mahkemesi Yaakov Bar-Simantov suikastı için Rima’ya gıyabında müebbet verirken, o bütün hayatı boyunca Interpol ve İsrail gizli servisinden kaçmayı başardı. Aynı suikasta katılmakla suçlanan bir başka LARF militanı Corc Abdallah ise 32 yıldır Fransa hapishanelerinde tutsak ve 1999 yılında şartlı tahliye hakkı kazanmasına rağmen art arda yapılan tahliye talepleri ABD baskısı ile reddedildi.[1]http://isyandan.org/haberler/lubnanli-devrimci-georges-ibrahim-abdallahtan-mektup/

Kaynak: Bu haber http://www.ism-france.org/communiques/Rima-combattante-des-FARL-vient-de-mourir-article-20151 sitesinden derlenmiştir.

Notlar   [ + ]

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.