Filtre: "Yemen"

Kaybeden Taraf Artık Yemen Olmayacak

Kaybeden Taraf Artık Yemen Olmayacak

Diğer, Haberler 22.08.2016 - 06:00

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.Unbalanced start tag short code found before:“Yemen Mart 2015’ten beri neredeyse her gün Suudi ArabistanDevam »

Yemen: Suudi Arabistan ABD Silahlarıyla Sivilleri Vurmaya Devam Ediyor

Yemen: Suudi Arabistan ABD Silahlarıyla Sivilleri Vurmaya Devam Ediyor

Haberler 02.02.2016 - 06:00

Suudi Arabistan ABD’den temin ettiği silahlarla Yemen’de sivillere yönelik saldırılarına devam ederken iç savaş gün geçtikçe şiddetleniyor. Geçen sene İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) Suudi Arabistan’ın saldırılarda kullandığı silahın Wilmington Textron Systems tarafından üretilen sensör tapalı CBU-105 parça tesirli bomba olduğunu açıklamıştı.[1]https://www.hrw.org/news/2015/05/03/yemen-saudi-led-airstrikes-used-cluster-munitions Parça tesirli bombaların yasaklanmasına yönelik anlaşmayıDevam »

Suudi Arabistan’ın Yemen Sicili: Hastane Bombalamaları

Suudi Arabistan’ın Yemen Sicili: Hastane Bombalamaları

Haberler 15.01.2016 - 06:00

Suudi Arabistan’ın başını çektiği koalisyon saldırıları hastaneleri hedef alıyor. Bu saldırılardan sonuncusu 10 Ocak’ta Sınır Tanımayan Doktorlar (Médecins Sans Frontières – MSF) grubunun hizmet verdiği Shiara hastanesini vurdu. Bir roketin hastaneye isabet etmesi sonucu dört kişi hayatını kaybetti, üçü MSF personeli olmak üzere on kişi yaralandı. Ancak bu MSF hastanelerineDevam »

James Petras: Barış Görüşmeleri mi, Yoksa Savaş Hazırlığı mı?

Makaleler 09.06.2015 - 07:00

Barış Görüşmeleri mi, Yoksa Savaş Hazırlığı mı? Kolombiya, İran, Çin, Küba, Ukrayna, Yemen ve Suriye Barış görüşmeleri sırasında süren savaşta ölen savaşçı ve kurban Jairo Martinez ve Roman Ruiz anısına… Giriş 21 Mayıs 2015 tarihinde Kolombiya Hava Kuvvetleri (FAC) Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin (FARC) ana kampını bombalayarak 26 gerillayı öldürdü.Devam »

Transatlantic cables connect U.S. drone pilots to their aircraft half a world away. (Josh Begley)

Jeremy Scahill: ABD’nin İHA Savaşının Kalbi Almanya

Makaleler 22.05.2015 - 05:00

The Intercept’in ele geçirdiği “çok gizli” ibareli bir istihbarat belgesine göre Almanya-Ramstein’da konumlandırılmış Amerikan askeri üssü, Amerika’nın insansız hava aracı (İHA) programının üstün teknolojili kalbi olarak çalışıyor. Ramstein, Güneybatı Amerika’daki İHA operatörleriyle Yemen, Somali, Afganistan ve hedefteki diğer ülkelerde bulunan İHA’lar arasındaki iletişimi sağlayan bir uydu istasyonu. Temmuz 2012 tarihliDevam »

Hangi Ülkelerde ABD Askeri Varlığı Bulunuyor?

Hangi Ülkelerde ABD Askeri Varlığı Bulunuyor?

Haberler 21.04.2015 - 06:00

ABD Başkanı Barack Obama, 24 Mart’ta yaptığı açıklamada, Afganistan’da konuşlanmış toplam 9.800 ABD askerinin görev süresinin 2015 sonuna kadar uzatıldığını duyurdu. Obama, daha önce, “makul miktarın” geri çekilmesiyle ilgili, Amerikan askerlerinin 2014 yılı sonunda ülkeyi terk edeceği sözünü vermişti. Obama’nın planlarına rağmen Afganistan’dan çekilme süresi niçin bu kadar uzadı? ABD’ninDevam »

Yemen’deki Sosyalist Kadınlar Nereye Gitti?

Yemen’deki Sosyalist Kadınlar Nereye Gitti?

Haberler 03.04.2015 - 14:57

Röportaj: Sam Kimball Yemen Sosyalist Partisi (YSP)[1] Yemeni Socialist Party – YSP, Yemen’de kadın haklarının geliştirilmesinde öncü bir rol oynadı. Bu gün, özellikle Güney Yemen’de eskiden YSP içinde öne çıkan kadın liderler, önemli ölçüde kalmadı ayrıca kadın sosyalistlerin hak ve eşitlik için verilen mücadeledeki rolleri de azaldıkça azaldı… Bir Mücadele ÖyküsüDevam »