Filtre: "Syriza"

Yunanistan Referandumu

Yunanistan Referandumu

Haberler 05.07.2015 - 18:30

Troyka’nın isteklerine karşı Yunanlılar bugün ( 5 Temmuz 2015) referandum yapıyor… Referandum ile ilgili dağıtılan broşürlerde, egemenlerin tavrı deşifre edilirken halktan destek isteniyor. OXI’nin broşürünü kısaca özetlersek; Söylemlerimiz ve yaptıklarımızla bizi küçümseyenlere karşı onurumuzu korumalıyız, kendi ayaklarımız üzerinde durmak ve direnmek istiyoruz. İşçi, köylü, zengin, çiftçi hep beraber ayaktayız!! Troykaya ve baskılarına hepDevam »

Nikos Maziotis (Devrimci Mücadele): Yunanistan’da Yapılacak Referandum Halka Ne Getiriyor?

Nikos Maziotis (Devrimci Mücadele): Yunanistan’da Yapılacak Referandum Halka Ne Getiriyor?

Makaleler 05.07.2015 - 06:00

SYRIZA önderliğindeki hükümet çöküyor. 2010 Yılında başlayan süreçle birlikte kredi seçimi, Yunanistan’ın borçlarını ödememesi ve Euro bölgesinden çıkışı SYRIZA hükümetinin sonunun başlangıcı olacaktır. 2010 yılından itibaren borçların düzenli ödenmediği bir aşamada muhtıra uygulamasının işleme konulması, borç ödeyememe krizi kanserine yakalandığı düşünülen bir üyenin ulusötesi ekonomik elitin tercih ettiği ihraç seçeneği politikasıDevam »

Cezaevleri ve Açlık Grevleri  SYRIZA Hükümetini Test Ediyor

Cezaevleri ve Açlık Grevleri SYRIZA Hükümetini Test Ediyor

Haberler 09.03.2015 - 23:48

Anarşistler, sürmekte olan açlık grevi ile dayanışma için Atina’daki Syriza Genel Merkezi’ni işgal etti. Mevcut hükümet partisi Syriza’nın merkez binası, Yunanistan cezaevlerinde sürmekte olan açlık grevi ile dayanışmak için anarşistler tarafından işgal edildi. Geçtiğimiz hafta, bir grup anarşist ve politik tutsak, yüksek güvenlikli C tipi cezaevlerine [1](F Tipi Cezaevleri Ç.N.)Devam »