Filtre: "Macaristan"

Macaristan: Halk Şehir Parkına Müze Yapılmasını Engellemek İçin Parkı İşgal etti

Macaristan: Halk Şehir Parkına Müze Yapılmasını Engellemek İçin Parkı İşgal etti

Haberler 30.06.2016 - 06:00

Hükümetin Şehir Parkında bulunan ağaçların bir kısmını kesip yeni bir müze yapma planına karşı bir grup eylemci Şehir Parkı’nda kamp kurup işgal eylemi başlattı. Macar Hükümeti 2015 yılında Budapeşte’nin en eski ve en büyük parkında 729 milyon dolarlık bir yenileme planını kabul etmişti. 17 Mart 2016’da ihaleyi alan şirketin çalışmalaraDevam »

Türkiye’de Liseliler Dünyada Eğitim Emekçileri ve Öğrenciler Direniyor

Türkiye’de Liseliler Dünyada Eğitim Emekçileri ve Öğrenciler Direniyor

Haberler 16.06.2016 - 06:00

OECD raporları önümüzdeki 50 yılı planlarken iş dünyasına ucuz ve kalifiye iş gücü sağlamak için sürekli eğitim politikasının bir an evvel hayata geçirilmesini ön görüyor. Böylelikle sermaye, nitelikli insan gücüne kavuşurken eğitim maliyetlerinin faturası da halka çıkarılmış oluyor. Eğitim maliyetleri kamu ve özel sermaye üzerinde bir “yük” olmaktan çıkarılıp eğitim,Devam »

Egemenlerin Politikalarına Karşı İşçi Sınıfı Direniyor

Egemenlerin Politikalarına Karşı İşçi Sınıfı Direniyor

Haberler 18.03.2016 - 06:00

Bu ve geçtiğimiz hafta pek çok ülkede, çeşitli meslek grupları protesto gösterileri düzenledi. Egemenlerin saldırıları karşısında direnişi örgütleyenleri gündem yapmak ve tüm dünyadaki direnişleri görünür kılmak amacıyla bu haber derlemesini hazırladık… Mısır: Doktorlar Hekime Şiddeti Protesto Etti Kahire’de onlarca doktor, son zamanlarda hastanelerde sürekli hale gelen polis saldırılarını protesto etmek için 12Devam »

Fotoğraf: MTI

Macaristan: Binlerce Öğretmen Eğitim Sistemi İçin Sokağa Çıktı

Haberler 15.02.2016 - 06:00

13 Şubat Cumartesi günü Budapeşte’de bulunan parlamento binası önünde bir araya gelen öğretmenler kitlesel bir gösteri düzenleyerek Macaristan’ın eğitim sisteminde değişiklikler talep ettiler. Öğretmenler sendikası PSZ’nin başkanı Piroska Gallo, Kossuth Meydanı’nı dolduran kalabalığa yaptığı konuşmasında öğretmenler, öğrenciler, veliler ve tüm ülke için kötü bir sistem getiren hükümeti reformlar yoluyla eğitimDevam »