Filtre: "Boykot"

6 Temmuz'da Rio de Janeiro'da Olimpiyatlara karşı düzenlenen gösteriden bir kare. Fotoğraf: Silvia Izquierdo / AP

Brezilya: Binlerce Kişi Olimpiyatları Boykot Etmeye Çağırdı

Haberler 08.07.2016 - 06:00

6 Temmuz Çarşamba günü Rio de Janeiro’da sokağa çıkan binlerce kişi kamu hizmetlerine daha fazla yatırım yapılması için 5 – 30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Olimpiyatları boykot etme çağrısı yaptı. Üç aydır grevde olan öğretmenlerin başını çektiği eylemde öğretmenler, iflasın eşiğine gelerek 870 milyon dolar borç alan hükümetin maaşlarını ödemesiDevam »

Peru: PKP’nin Askeri Konvoya Saldırısında 10 Ölü

Peru: PKP’nin Askeri Konvoya Saldırısında 10 Ölü

Haberler 21.04.2016 - 06:00

Peru’da başkanlık seçimlerinin birinci turunun üzerinden çok fazla geçmeden Aydınlık Yol olarak ta bilinen Peru Komünist Partisi’nin, Peru’nun Santo Domingo de Acobamba bölgesinde seçimlerin ikinci turu için güvenlik önlemi almaya giden askeri bir konvoya düzenlediği  saldırıda 8 asker ve 2 sivil öldü. 1992’de liderleri Abimel Guzman yakalandıktan sonra gücü oldukçaDevam »

Peru: PKP Seçim Sandıklarını Taşıyan Askeri Konvoya Saldırdı

Peru: PKP Seçim Sandıklarını Taşıyan Askeri Konvoya Saldırdı

Haberler 11.04.2016 - 06:00

Peru Komünist Partisi (Aydınlık Yol olarakta biliniyor) Mart ayının sonuna doğru 10 Nisan’da yapılacak seçimleri için “Rüşvetçilerin, uyuşturucu kaçakçılarının, halk düşmanlarının, sahte yurtseverlerin ve faşistlerin alaşağı edilmesi adına boykot ” çağrısı yapmıştı. Hareketin yasal alandaki örgütlenmesi Peru Halkının Savunulması ve Birliği Cephesi “Yeni Kapitalist Sömürü Planına Karşı Boş Oy” kampanyası yürütmüştü.Devam »

Meksika: Sınıf Mücadelesi, Seçimler ve Aktif Boykot Kampanyası

Meksika: Sınıf Mücadelesi, Seçimler ve Aktif Boykot Kampanyası

Makaleler 10.06.2015 - 06:00

Meksika seçimlerinde yaygın boykot kampanyası oldukça etkili oldu. Örgütlü Halk Hareketinin olduğu yerlerde seçimler iptal oldu, diğer yerlerde seçime katılım düşük düzeyde kaldı. Halk hareketinin seçimleri aktif biçimde boykot etmesinin tarihsel arka planı nedir? Biraz geriye gidip son 10 yılda yaşananlara kısaca bir göz atalım. 2006 yılında ABD’nin desteğinde seçim hileleriyleDevam »