Paraguay: EPP, Doğal Kaynakların Korunması Uyarısı İçin Tarım Makinalarını Ateşe Verdi

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.

If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.

Unbalanced start tag short code found before:

“yerleşimcilerinin kullandığı bir çiftlikte bulunan tarım makinalarının ateşe verildiği eylemi Paraguay Halk Ordusu (EPP) olay yerine bıraktığı bir bildiri ile üstlendi. EPP, daha önce de yaptıkları gibi Mennonites yerleşimcilerini doğal kaynakların, özellikle de suyun kulla…”

 

epp1

Mennonite**Almanca’nın bir lehçesini konuşan, yüzyıllar önce Almanya ve Hollanda’dan gelip kıtaya yerleşen Anabaptist kilisesine bağlı beyaz yerleşimciler. Yüzyıllardır dışa kapalı koloni biçiminde yaşayıp teknoloji kullanmayı reddediyorlardı/** yerleşimcilerinin kullandığı bir çiftlikte bulunan tarım makinalarının ateşe verildiği eylemi Paraguay Halk Ordusu (EPP) olay yerine bıraktığı bir bildiri ile üstlendi.

EPP, daha önce de yaptıkları gibi Mennonites yerleşimcilerini doğal kaynakların, özellikle de suyun kullanımı konusunda bir kez daha uyardıklarını dile getirdi. EPP  olay mahalinde bıraktığı bildiride yasalara uymayanların cezalandırılacağını bir kez daha kamuoyuna açıkladı. Toprak, yaylalar, su yolları ve ormanların korunma altına alındığını, üretim yapan bütün herkesin doğal kaynakların korunması konusunda gerekli özeni göstermesi gerektiği bir kez daha vurgulandı.

epp

EPP ” Binlerce çiftçi ailesinin topraksız biçimde hayatını sürdürmeye çalışırken, Mennonite yerleşimcilerinin ormanları imha ederek açtıkları topraklarda çiftçilik yapmasına izin verilmeyeceğini, Mennonite yerleşimcilerinin halk direnişini bastırmak için oluşturulan Ortak Güvenlik Güçleri ile işbirliği içinde olduklarını ” ifade etti.

Kaynak: http://www.paraguay.com/nacionales/atacan-maquinarias-de-cultivos-y-hallan-panfletos-del-epp-147066 sitesinden yararlanılarak düzenlenmiştir.

Bir Yorum

  1. Pingback: İsyandan – Paraguay: EPP Tutsak Mennoniteleri Devrim Vergisi Karşılığında Serbest Bıraktı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.