Donbas: Polonyalı Kadın Komünist İnterunit’e Katıldı

donbasspolonya

Polonya Değişim Partisi ve Polonya Komünist Gençliği üyesi 27 yaşındaki Lyudmila Dobzhynetska, Donbas’taki Interunit uluslararası tugayına katıldı. Interunit uluslararası tugayına katılmasının ardından burjuva basını ona ve düşüncelerine karşı saldırı kampanyası başlattı.

Ludmiła Dobrzyniecka zasłynęła czyszczeniem grobu Bieruta, teraz walczy w Donbasie

Lyudmila Dobzhynetska daha önce Polonyalı komünist Boleslaw Bierut’un mezarını temizlemesi ile gündeme gelmiş, o zaman da aleyhinde kampanya başlatılmıştı.

donbasspolonya1

Bu saldırılara Değişim Partisi “Lyudmila Dobzhynetska partimizin bir hazinesidir. Polonya Komünist Gençliği’nin başkanı ve partimizin liderlerinden biridir” diye cevap verdi.

wns_0097

Lyudmila Dobzhynetska’nın kendisi de “Yaptığının  ‘normal bir pratik’ olduğunu, herhangi bir zamanda sınırların silahla korunmasının değişimin yönünü belirleyebileceğini” söyledi. Neden bu kadar geç katıldığı sorusuna ilişkin de “Savaş başladığı zaman kararı vermiş olduğunu fakat Donbasslı komünistlerden uluslararası destek ve dayanışma çağrısı yapmalarını beklediğini, çağrı yapılınca bölgeye geldiğini” ifade etti.

Lyudmila, kendisini en çok etkileyen şeylerden birinin de “Cephede bu zorlu koşullara nasıl dayanıyorsunuz?” diye birine yönelttiği soruya aldığı “Unutma özgürlük savaşındayız, halkımız ve toplum için mücadele ediyoruz. İsteklerimiz ve ihtiyaçlarımız sonra gelir” cevabı olduğunu söylüyor.

Haber: isyandan.org

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.