Şili: Eşgüdümlü Ortak Patlamalara Karar Vermek

“…Onlar her eylemden sonra halkın desteğine güvenmek zorunda kalmadan daha önceden hazırlamış oldukları sığınaklarına çekilebilirler. Gerekli tedbirleri alarak, büyük şehirlerin sokaklarında yaptıkları gösterilerden sonra hiç dikkat çekmeden mevzilerine çekilebilirler ve toplumun diğer normal üyeleri gibi hayatın normal gidişatına devam ederler. Büyük şehirlerin kalabalığı içinde isimsiz ve herkes gibi olmak şehir gerillası için tayin edici en önemli faktördür (…) Polisin veya ordunun elde edeceği başarı böylelikle sadece tesadüflere, ihanete veya taktik yanlışlarına mahkum kalacaktır.. »

Modern kapitalist devlet ve silahlı mücadele stratejisi / RAF

chile

30 Aralık’ta, Mall Plaza Alemada AVM’de yangın söndürme kablo sistemine hafif patlayıcı yerleştirme eylemiyle çökerterek sermayenin hakimiyetinde ve kontrolünde olan bir alanda büyük bir gedik daha açtık.

Patlayıcıyı yerleştirdikten sonra AVM’nin güvenlik bölümündeki tüm iletişim trafiğini felç etmeyi başardık ; eylem tüm televizyonlarda AVM’de bomba skandalı olarak gösterildi. Televizyonlarda bir saatten daha fazla bir süre boyunca haber bültenlerinde son dakika haberi olarak verildi, Özel Harekat Polisleri uzmanlıklarını sergilediler ve AVM’de dolaşan ve tüketim yapan büyük çaplı bir kitleyi olay yerinden tahliye ettiler ama bir günde milyonlar kazanan sermaye tek bir hareketle milyonlar kaybetmeyi iyice hissetti.

Aynı gün içinde, aynı karakterde başka hafif patlatma eylemleri de düzenledik, kentin doğu bölümüne sefer yapan servis otobüsüne hafif patlayıcı yerleştirdik; eylem basın tarafından halka açıklanmadı dolayısıyla eylemin etki kapsamını bilemiyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz bu eylemlerle göstermeyi amaçladığımız şey gayet açıktır: sermayenin yapıları savunmasızdır, güvenlik önlemleri sivil ilerlemenin hamlelerine karşı koyabilecek güçte engel teşkil etmemektedir; toplumu kontrol etme mekanizmalarının sahip olduğu yapay büyüklük ve ustalıkla uyguladığı değişik şekillerdeki şiddeti altetmenin bir çok değişik yöntemi vardır, sermaye sisteminin insanı öğüten bağırsaklarını parça parça etmek isteyenler için çok sayıda yol ve çare mevcuttur. Halk mücadelesi öncelikle bunun gerekli bir yöntem olduğunu ortaya koymakla ilerleyecek ve toplum sektörlerinin etkisini pekiştirecektir. Böylelikle güç ve sahipliğe giden yolda açılmış gedikte kalıcılık ve süreklilik sağlanacaktır.

Hedeflediğimiz amaçlarımız için takip ettiğimiz yollar, geniş kitleler adına eş güdümlü olarak gerçekleştirilen eylemlerdir. Eylemlerimiz ve hamlelerimiz kontrollüdür, verdiğimiz mesaj sermaye sisteminin zayıf ve savunmasız olduğudur, önerdiğimiz eylem şekli tamamıyla maddiyata dayandırılan medenileşmenin ve onun fiziki temsilcisi olan bütün yapısal kurumlarının yerle bir edilmesidir; kontrol altına almaya ve egemen olmaya yönelik yapıların yıkılmasıdır.

Özgürlüğün kanını emmek üzerine inşa edilen bu dünya her bir anarşist iradenin ve sivil başkaldırının korkusu ile titremektedir; kamu ahlakı karşı eylemlerin üzerinde odaklandığı kalkan haline gelmiştir, iktidar varlığını devam ettirmek için toplumda kök salmış şiddet korkusu ve adalet kavramını silah olarak kullanmaktadır.

Bu bağlamda, tüm dünyada patlak veren Kara Aralık hareketinin bir parçasıyız ve ülkemize toplumsal barışın gelmesi için onları süpürüp atmaya devam edeceğiz, ayrıca bir bankanın sahtekarlıkla el koymak istediği Pudahuel bölgesini savunmak için verilen direnişte 2 yıl önce hayatını kaybeden yoldaş Sebastian Oversluij’in yaptığa çağrıya tamamıyla katılıyoruz. Bizler tarafından direniş ve savunma yolu devam ettirilecektir, bu yol bizim sivil itaaatsizlik ve anarşist irade için kendimizi adadığımız en yalın ve samimi yaşama biçimidir. Hafızalarımıza kazınan öncü eylemlerimizi hatırlayarak yeni fikirler ve tasarımlarla devam edeceğiz bunun yanı sıra egemen sistemin ve zihniyetin dayattığı her türlü yapıya karşı sonuna kadar savaşmak en temel ilkemiz olacaktır.

Kapitalizme ve kapitalist devlete karşı uygarlık savaşı !!!

Egemenlere karşı çekirdek eylemi büyütelim !!!!

Sabestian Oversluij: Yaşıyor !!!

Yaşasın anarşizm !!!

Uygarlığı Büyütme Kuvvetleri

Yeni Şehir Gerillası Lider Çekirdek Kadrosu 

Basında yer alan videolar :
http://www.chilevision.cl/noticias/chvnoticias/nacional/evacuaron-mall-plaza-alameda-por-presencia-de-artefacto-sospechoso/2015-12-30/150404.html
http://www.ahoranoticias.cl/chile/santiago/161916-evacuan-mall-plaza-alameda-por-objeto-sospechoso.html

Vitacura bölgesinde Banco de Chile’de yangın sistemini çökerten ortak eylem
11/05/2011. Santiago, Şili.

http://liberaciontotal.lahaine.org/?p=3323
http://hommodolars.org/web/spip.php?article4013
https://www.youtube.com/watch?v=ZFzzWG0Fg3k&list=PL2FB8F752619180D8&index=58&spfreload=10


Sıkılmış yumrukları ve gözlerinde yaşlarla :
Aralık ayı sonları, 2013. Santiago, Şili.
https://lajauriadelamemoria.wordpress.com/2015/12/03/chile-2013-comunicado-por-el-hermano-angry-sebastian-oversluij/
Kaynak:http://www.cedema.org/ver.php?id=7067
Etiketler: ,

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.