Jericho’nun Duvarları ve Joshua Kasırgası Operasyonları

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.

If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.

Unbalanced start tag short code found before:

“eylemlerinin başladığını ilan ediyoruz. Brig.Gen Mudoch Agbinibo NDA Sözcüsü Kaynak: http://www.nigerdeltaavengers.org/2017/01/operations-walls-of-jericho-and.html#more”

Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) baş komutanlığı olarak, 2016 yılında iyi iş çıkaran komutanları ve tüm savaşçıları kalpten kutluyor ve herkesi 2017 yılına davet ediyoruz! Nijer Deltası halkının, özgürlük mücadelemize yönelik dilek ve desteklerine içtenlikle şükrediyoruz. Bizim hikayemizi anlatan yerel ve uluslararası basın mensuplarına teşekkür ediyoruz.

2017’de bizi bekleyen zorluklar için hazırlanırken; Nijer Delta halkına, Nijerya’nın sağlam aklına ve ulus komitelerine önümüzdeki 11 ay ve birkaç haftanın sürprizlerle dolu olacağını ve topraklarımızdaki özgürlük mücadelesinin yeniden yapılandırılacağını bildirmekten gurur duyarız.

Savaşçılar ve onlara bağlı birlikler tarafından ilan edilen ateşkesle; Nijerya devletinin sonu gelmeyen acıların sürmesine sebep olan sorunlar temelinde halkımızla herhangi bir diyalog ve müzakere görüşmesine hazır olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır. Dini önderlerimizin, topluluk liderlerinin, menfaat sahiplerinin ve ulusal komite üyelerinin, özellikle ABD, Büyük Britanya devleti ve Avrupa Birliği’nin çağrıları üzerine eylemlerimizi durdurduğumuza tüm dünya şahittir.

Gerçek bir diyalog ve müzakere olasılığı umudu kalmamış ve geri çevirilmiştir. Herkesin bildiği üzere kritik kanaat önderlerinden oluşan PANDEF takımı; tam da bu amaç için, diyalog ve müzakere ortamının oluşturulmasıyla Nijerya hükümeti ve Nijerya halkının; Uluslararası Petrol Şirketleri temsilcileri ve tarafsız gözlemciler eşliğinde görüştürülmesini sağlamak amacıyla yetkilendirilmiş bir gruptur. Ancak hükümet, diyalog ve müzakerelerin gerçekleşmesini önlemek için süreci siyasileştirmeye ve şantajla yönlendirmeyi seçmiştir.

Herkes emin olmalıdır ki, Kırmızı Ekonomi Eylemlerini telafi etmek için önümüze koyduğumuz eylem çizgisi duyurulmayacak; sonuçları devlet ve insanlık adına ağır olacaktır. Nijerya hükümetinin dinleme problemleri olduğu bilinen bir durumdu fakat sağırlık boyutlarına ulaştığı artık ortaya çıkmıştır. Bundan böyle ancak sert darbelerle Nijerya hükümetini bizi dinlemeye ikna edebiliriz.

Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin ulusal bütçesinin ham petrol üretimine değil; Kuzey’de yeni bulunmuş petrol rezervleri ve yeni petrol boru hattı inşaatlarına dayanacağına inanıyoruz.  Ayrıca 2017/2018’de Nijerya devletiyle petrol anlaşmalarıyla ödüllendirilen Uluslararası Petrol Şirketlerinin listesini paylaşmayı faydalı buluyoruz.

RAFİNERİLER
1. Sonara Rafineri
2. Hindistan Rafineri
3. Cepsa Rafineri
4. Bharat Petrol
5. Varo Enerji

ULUSLARARASI ŞİRKETLER
1. Trafigura
2. ENOC Ticaret
3. BP Ticaret
4. Total Ticaret
5. UCL Petroenerji
6. Mocho
7. Tevier Petrol
8. Heritage Petrol
9. Levene Enerji
10. Glencore
11. Litasco Taahhüt ve Ticaret

Hükümetten Hükümete (G to G)
1. Hindistan (Hint Petrol Şirketi)
2. Çin (Sinopec)
3. Güney Afrika ( Saccoil)

NİJERYALI ŞİRKETLER
1. Oando
2. Sahara Enerji
3. MRS Petrol ve Benzin
4. A.A Rano
5. Bono
6. Masters Enerji
7. Etarna Petrol ve Benzin
8. Cassiva Enerji
9. Hyde Enerji
10. Britania U
11. Northwest Petrol
12. Optima Enerji
13. AMG Petroenerji
14. Arkleen Petrol&Benzin Ltd
15. Shoreline Ltd
16. Emo Petrol
17. Setana Enerji
18. Prudent Enerji

NNPC ( Nijerya Ulusal Petrol Şirketi) TİCARET ŞİRKETLERİ
1. Duke Petrol Ltd
2. Carlson Hyson

Tam da Nijerya Devleti’nin, Nijer Delta taleplerine kulaklarını tıkayarak yapılan bu anlaşmaları halkımıza karşı hazırlanan başarısız bir komplo niteliğinde görüyoruz. Nijer Deltamızda bulunan şirketlerin kaderini bu anlaşmalar belirleyecek.

Nijer Delta Halkımıza,

Gerçek bir müzakere üzerine beslenen umutların sebep olduğu acılarınıza ortağız. Bütün savaşçılarımız ve komutanlarımız düşmanı yere vurup sermek için gerekli operasyonları yapmaya hazırlanmış durumda. Barışçıl mesajları anlayamayan bir sağırla tartışmanın tek yolu budur. Eylemlerimiz sonucunda gözlerinden kan akıtacak, kulaklarını sağırlaştıracak ve kalbinden sarsacak kadar sert ve ölümcül darbe vurmaya kararlıyız.

Bu notla, eş zamanlı olarak, topraklarımızı geri kazanmak ve Nijeryalı egemen oligarşinin yutturduğu her kazığı yerinden çıkartmak ve mülksüzleştirme üzerinden birikim yapmasına son vermek için Jericho’nun Duvarları ve Joshua Kasırgası **Walls Of Jericho ve Hurricane Joshua/** eylemlerinin başladığını ilan ediyoruz.

Brig.Gen Mudoch Agbinibo
NDA Sözcüsü

Kaynak: http://www.nigerdeltaavengers.org/2017/01/operations-walls-of-jericho-and.html#more

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.