Donny Moss: Hayvan Kurtuluşu Yolunda Tarihi Buluşma

hayvan

Hayvanlara yapılan muamele bugünün dünyasında büyük bir açmazdır. Teorik olarak buna karşı çıkıyoruz ama pratik olarak yapılanları destekliyoruz. Gündelik hayat tercihlerimizin hayvan tacizlerine katkıda bulunduğunu biliyoruz. Fakat sürekli bu durumu haklı çıkarma uğraşı içindeyiz. Gözlerimiz kapatıyoruz çünkü tanık olmak harekete geçmek anlamına gelmektedir. İnsanın statükoyu koruma arzusu doğru olanı – hayvanlara insani davranma- yapma yapmaktan daha güçlüdür.

Ama umut var. Zulüm içermeyen bir hayat tarzını benimsemiş her birey bir noktadan sonra suç işleten çoğunluğun bir parçası olur. Fakat bizden önce birisi yada bir şey – bir kişli, bir gösteri, bir belgesel- gerçeği görmemizi sağlar.

25 Temmuzda dünyanın çeşitli yerlerinden gelen eylemciler hayvan zulmü ve kurtuluş yolu üzerine sembolik bir ışık yaktılar. 130 ülkeden eylemciler hayvanlara zulüm uyguladığı bilinen bir yerin önünde mavi tişortleri ve ellerinde mumları ile resim çektirip facebook, twitter ve instagramdan paylaştılar.

Toplantıyı organize edenler, hayvan hakları grupları ve katılımcıların büyük bir kesiminin “hayvanlara verilen sözlerin tutulması, onlara karşı uygulanan şiddetin deşifre edilmesini sürdürmek için dayanışma içinde olarak daha iyi bir dünyaya giden yolda bir ışık yakacakları konusunda direnecekleri konusunda mutabakata vardıklarını” söylemektedirler.

Hayvan kurtuluşu yolu uzun ve karanlıktır ama yola çıkılmıştır.

Facebook etkinlik sayfası #LIGHTTHEPATH’e ve dünyanın çeşitli yerlerinden hayvanların sesi olmaya çalışan eylemcilere katılın.

Kaynak: http://theirturn.net ve https://twitter.com/theirturn

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.