Filtre: "Afganistan"

Afganistan: Kabil’de Onbinlerce Kişi Taliban’ı Protesto Etti

Afganistan: Kabil’de Onbinlerce Kişi Taliban’ı Protesto Etti

Haberler 13.11.2015 - 06:00

Kabil’de 2 kadın, 9 yaşında bir kız çocuğu ve 4 erkek Taliban üyeleri tarafından jilet tel ile idam edildi. Ele geçirilen Hazara rehineler, bir aydan fazla bir süredir Taliban savaşçıları tarafından Zabul ilinin Argandab ilçesinde tutuluyordu. Yetkililer, 2 kadın, 9 yaşında bir kız çocuğu ve 4 erkeğin jilet tel ileDevam »

Maden Şehitleri - Martyrs of Metal

Afganistan: Göç Konvoyu [Belgesel]

Multimedya 23.10.2015 - 06:00

Uluslararası Koalisyonun askerleri tarafından öldürülerek ve bir rüyayı Afganistan’a pompalamak için gelen milyarlarca yardımla son 13 yılda her gün binlerce Afganlı Avrupa’nın kıyısına sürükleniyor gibiydi… Afganistan’ın ilk heavy metal grubu (Metal Şehitleri – Martyrs of Metal) bu taslak öyküyle, Meçhul İlçeler sayesinde Afganistan’ın nasıl yıkıldığını anlatıyor. Geri planında, ABD hükümetinden gelen büyük miktardaki fonlarıDevam »

Gözden Çıkarılmış Bir Halk: Afganistan’ın Sivil Ölümler Raporu

Gözden Çıkarılmış Bir Halk: Afganistan’ın Sivil Ölümler Raporu

Makaleler 05.10.2015 - 06:00

Ölümlerin ancak bir kısmını yansıtan Birleşmiş Milletler raporlarına, 3 Ekim sabahı ‘Sınır Tanımayan Doktorlar’ grubunun hastanesine yapılan saldırının istatistiklerine geçmeden 40 yıl öncesine gidelim ve ölüm ve İHA (İnsansız Hava Aracı) saldırıları verilerinin sıralandığı zaman akışını geriye doğru çekip biraz yavaşlatalım. 1960’larda halkçı devrim hareketi Afganistan’da etkin olmaya başlamıştı. 1978’teDevam »

Transatlantic cables connect U.S. drone pilots to their aircraft half a world away. (Josh Begley)

Jeremy Scahill: ABD’nin İHA Savaşının Kalbi Almanya

Makaleler 22.05.2015 - 05:00

The Intercept’in ele geçirdiği “çok gizli” ibareli bir istihbarat belgesine göre Almanya-Ramstein’da konumlandırılmış Amerikan askeri üssü, Amerika’nın insansız hava aracı (İHA) programının üstün teknolojili kalbi olarak çalışıyor. Ramstein, Güneybatı Amerika’daki İHA operatörleriyle Yemen, Somali, Afganistan ve hedefteki diğer ülkelerde bulunan İHA’lar arasındaki iletişimi sağlayan bir uydu istasyonu. Temmuz 2012 tarihliDevam »