Yunanistan: Üç Rouvikonas Üyesinin Evleri Basıldı

anarchy

17 Temmuz’da polis çakalları Anarşist Kolektif Rouvikonas üyesi üç yoldaşımızın kaldığı evi basmıştır. Baskınlar sonuç vermemiş ve yoldaşlarımıza herhangi bir suç isnat edilmemiştir.

Genel arama taktiği; halka, düşüncelerini siyasal eylem yoluyla ifade etmeye çalışanlar ve mücadele edenlere karşı ilk kez kullanılmıyor. Bu taktik taban örgütlenmelerine karşı polisin uyguladığı tarihsel bir baskı mekanizmasıdır. Yoldaşlarımızın evlerine girilmesi saldırısı, daha öncede yapılan Exarcheia’yı temizleme operasyonun bir parçası olarak ortaya çıktı. Bu bölgede polis mafyası işlerini yürütmek için dostlarını ziyaret ederler ve yapacakları ortak işleri planlarlar.

Yoldaşlarımızın evlerine girme; onları gözaltına alma ve haklarında kullanılabilecek delillere ulaşmak içindir. Bu baskılar bizi terörize etmedi. Kesinlikle sermayeye ve devlete karşı sosyal adalet mücadelemizi durduramayacaktır.

Anarşist Kolektif Rouvikonaslı Yoldaşlarla Dayanışmayı Yükseltelim!

Bir Adım Bile Geri Atmak Yok!

Kaynak: https://insurrectionnewsworldwide.com/2016/07/25/greece-homes-of-3-anarchist-group-rouvikonas-members-raided-by-police/
Etiketler: ,

Bir Yorum

  1. Pingback: İsyandan – Yunanistan: Rouvikonas Salgında da Direnişi Sürdürüyor

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.