Yunanistan: Halk Savaşçıları Grubu Bombalı Saldırıyı Üstlendi

yunanistan

24 Kasım 2015 tarihinde Yunanistan İşadamları Federasyonu’na yapılan bombalı saldırıyı Halk Savaşçıları Grubu (HSG) üstlendi. HSG bombalamanın  ülkede süren büyük mali krize bir cevap olarak yapıldığını söyledi.

Atina’nın Sintagma Meydanı’ndaki Federasyon binasına konulan bomba  uyarı telefonu ile polise bildirildi. Patlama sonucu Federasyona bitişik bir kaç bina da hasar gördü. Hasar gören binalardan biri de Kıbrıs Elçiliği’ydi.

Halk Savaşçıları Grubu 32 sayfalık bir metinle üstlendiği saldırıda Yunan sanayicilerinin kurtarma paketleri ile krizin yükünü alt sınıflara yıktığını ifade ederek işçi haklarını savunmak, gerçek ve mecazi ölümlerimizin üzerinde büyüyen zenginliğe karşı halkın adaletinin yansıması olarak saldırının gerçekleştirildiğini ifade etti.

HSG 2013 Ocak ayında Yeni Demokrasi Partisi Genel Merkezi’ne, 2013 Kasım ayında Atina’da, Alman ve İsrail Elçiliklerine, Mercedes-Benz Ana Binasına ve Yunanistan Bankası’na 75 kg.lık patlayıcı yüklü araçla yapılan saldırıları da üstlenmişti.

Haber: isyandan.org

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.