PKP: Kahrolsun Türk Hükümetinin, PKK ve Kürt Halkına Karşı Sözde “Teröre Karşı Yeni Savaşı”!

header-15

Orta Doğu’da hergün yanan Savaş Cephesi; ABD, NATO ve bölgesel ittifaklar tarafından destekleniyor. Emperyalistlerin, kaynakların yeniden paylaşımı için nüfuz alanları üzerinde mücadele ve egemenlik isteklerinden kaynaklanan yıkıcı savaşların yeni bir aşaması yaşanıyor. Bizler, Irak’da ve  Libya’da son zamanlarda olanlara öfkelenerek, ABD, Fransa, Suudi Arabistan ve diğer güçlerinde de sorumlu olduğu, sadece 4 yıl içinde 250 binden fazla kişinin ölümüne  ve milyonlarcasının  ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı, ekonomisinin çökme aşamasına geldiği bir iç savaşa sürüklenen Suriye’de de bunların tekrarlanma niyetinde olduğunu görüyoruz.

PKK ile 2013 yılından bu yana devam eden barış sürecini bitiren ve başta Türkiye olmak üzere, Suriye ve Irak’da ki Kürt halkına karşı savaş kışkırtıcılığını yaygınlaştıran ve Kuzey Amerika emperyalizminin baskısıyla da olsa sözde IŞİD ile mücadele için İncirlik askeri üssünü veren, “teröre karşı yeni savaş” bahanesini kullanan Türk Hükümeti’nin eylemleri fiyaskoyla sonuçlandı. Bizler, iç politika değişikliğine giderek meclis çoğunluğunu elde etmek isteyen, karar ve denetim mekanizmasının tek elde toplanmasının desteklendiği bir sistemi empoze eden, PKK militanlarına karşı sistematik bombardımana ve kitlesel tutuklamalara devam eden, fiili başkanlık sisteminin giderek artan bir biçimde otoriter ve anti-demokratik olduğu Erdoğan’ın gerici hükümetini kınıyoruz.

Bizler, ana muhatap olduğu belirtilen ve barış sürecindeki gelişmelere aykırı olarak, Mart ayından beri tecrit altında tutulan, önde gelen siyasi tutsaklardan Abdullah Öcalan’ın tecrit edilmesini ve Türk Hükümeti’nin bu kararda ısrarcı olmasını kınıyor ve kabul etmiyoruz. Öte yandan bizler, Kürt halkına saldırmak için Türk rejiminin ihtiyacı olan bahanede olduğu gibi bugün kullanılan ve gerici Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olarak yürütülmeye çalışılan bayat ideoloji Hilafet’in genişletilmesi için Kürt halkına karşı yapılan IŞİD saldırılarını kınadığımızı da ifade etmek istiyoruz. Bizler Kürt halkının haklı mücadelesini kararlılıkla destekliyor, Türk ordusunun yaptığı bombardımanın sona ermesi ve Yoldaş Abdullah Öcalan’ın tecrit koşullarının düzeltilmesinin de talepler arasında olduğu açlık grevi yapan PKK’li politik tutsakların taleplerine bir an evvel çözüm bulunmasını istiyoruz.

Son olarak, Marksist-Leninist-Maoistler olarak, dünya halklarının ortak düşmanı başta Yankee emperyalizmi olmak üzere emperyalizmle mücadele için aldığımız kararda ısrarcı olduğumuzu; emperyalist dünya savaşının devrime karşı olduğunu ve halkların emperyalizme ihtiyacı olmadığını yineliyoruz. Bizler ulusal egemenliğin ve ülkedeki toprak bütünlüğünün savunulması ile halkların özgürce kendi kaderini tayin etmesi ilkesine saygı duyulması gerektiğini tekrar ediyoruz.

Kahrolsun Türk Hükümetinin, PKK ve Kürt Halkına Karşı Sözde “Teröre Karşı Yeni Savaşı”!

Kürt Halkının Mücadelesini Destekle!

Yoldaş Abdullah Öcalan’a Uygulanan Tecrit Kaldırılsın!

Peru, Eylül 2015
Peru Komünist Partisi / Merkez Komitesi
Kaynak: http://www.signalfire.org/2015/10/05/down-with-the-so-called-new-war-against-terrorism-of-the-turkish-government-against-the-pkk-and-the-kurdish-people/

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.