Meksika: Silahlı Halkın Devrimci Ordusu Kuruldu

meksika

Meksika’nın Veracruz bölgesinde Zongalica Dağlarında Silahlı Halkın Devrimci Ordusu isimli yeni bir öz savunma örgütü kuruldu.

Seçim aldatmacasından ve hukuktan adalet beklemenin hiçbir sorunlarını çözmediğini düşünen yoksul halk silahlanmaktan başka bir yolun kalmadığını düşünüyor. Halkın silahlanmasına, hala sosyal adaletsizliğin hüküm sürdüğü yoksul insanların ülkesi olan Meksika’da zenginlerden korkulması, kadınların ve öğrencilerin öldürülmesi yada kaybedilmesi koşulları neden olmuştur.

Örgütlenmeye ilişkin belgeleri ve fotoğrafları sosyal ağlar üzerinden yayınlayarak varlıklarını kamuoyuna duyurdular.

Gerillalar “devrimci şiddetin devletin şiddetine bir tepki olduğunu, hiç kimsenin gerillaları satın alamayacağını, halkı savunmak için mücadeleye devam edeceklerini” kamuoyuna ilan ettiler.

Guerrilleros-300x500

Kamuoyu yapılan duyuruyu ” Bugün yükselen sesimiz ve haykırışımız her yerden duyuluyor.
Bugün pişmanların ihanetine öfkeliyiz. Hayallerimizin peşinden gitmek istiyoruz. Zor bir mücadele sürecinin içinde aldığımız darbeler bize zarar verebilir. Ama silahlanma cesaretini gösterdik” sözleri ile bitiriyorlar.

Kaynak: http://elpinerodelacuenca.com.mx/epc/index.php/noticias-veracruz/109573-2016-01-05-04-33-28 sitesinden düzenlenmiştir.

 

 

Hiç Yorum Yapılmamış

  1. Pingback: Meksika: Silahlı Halkın Devrimci Ordusu (ERPA)’nun Savaş Manifestosu

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.