Meksika: Öğrenciler Eğitim Reformlarına Karşı Araçlara El Koydular

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.

If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.

Unbalanced start tag short code found before:

“Daha önce de eğitim reformlarına karşı sokağa çıkan CNTE sendikasına bağlı öğretmenler ve onları destekleyenler, direnişin 60. gününde Oaxaca’da ki 21 otoyolu bloke etmişler, 11’i bölgesel ve 7’si idari ofis olmak üzere 22 Eğitim Enstitüsü’nü işgal etmişlerdi.”

buses-600x400

Michoacán’da öğretmen yetiştirme koleji öğrencileri eğitim reformlarına karşı olduklarını ifade ederek son birkaç hafta içinde en az 130 araca – traktör römork, otobüs ve kamyon – el koydular.  Öğrenciler 19.07.2016 tarihinde birkaç araca daha el koyarak bu araçları ateşe verdiler.

San Tumbio bölgesi yakınlarında, Uruapan-Pátzcuaro karayolu üzerinde gerçekleşen eylemde öğrenciler önce yol kestiler, ardından kamyon ve otobüs gibi araçlara el koyma işlemine başladılar.

Polis otoyol üzerindeki barikatları temizlemek için gelince, öğrenciler Zamora-Morelia karayolu üzerinde ki CocaCola’ya ait teslim kamyonu da dahil olmak üzere üç otobüsü ateşe verdiler.

Öğrenciler yanan araçlar için polisin sorumlu olduğunu söylediler. **http://mexiconewsdaily.com/news/protesting-students-burn-buses-delivery-truck/#sthash.raftm4LG.dpuf/**

Daha önce de eğitim reformlarına karşı sokağa çıkan CNTE sendikasına bağlı öğretmenler ve onları destekleyenler, direnişin 60. gününde Oaxaca’da ki 21 otoyolu bloke etmişler, 11’i bölgesel ve 7’si idari ofis olmak üzere 22 Eğitim Enstitüsü’nü işgal etmişlerdi. **See more at: http://mexiconewsdaily.com/news/21-highway-blockades-reported-today-in-oaxaca/#sthash.bGJsVRme.dpuf/**

Haber: isyandan.org
Etiketler: , ,

Bir Yorum

  1. Pingback: Dünyadan Öğrenci Hareketleri Derlemesi

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.