Hindistan: HKP (Maoist) Devrim Vergisi Ödemeyen Fabrikayı Ateşe Verdi

HKP (Maoist)’in çağrısıyla Çarşamba günü yapılan halk grevi Gaya’nın bazı bölgelerinde yaşamı felç etti. Maoistler, kendilerine karşı devam eden polis operasyonlarına karşı halk grevi çağrısı yaptıklarını bildirdiler…

Halk grevi, Dumaria, Imamganj, Banke Bazar ile Raushanganj ve Amas polis karakollarının bazı kısımlarını hedef aldı. Bölgede hayat durma noktasına gelirken, Madhya Bihar Gramin Bankası, Hindistan Devlet Bankası ve Pencap Ulusal Bankasının yanı sıra bir düzine ticari bankada işlem yapılamadı.

Öte yandan, Dumaria polis karakolu yakınında bulunan bir kereste fabrikası Maoistlerce ateşe verildi. Fabrika sahibinin, Maoistlerin koyduğu devrim vergisini ödemeyi reddetmesi üzerine fabrikanın ateşe verildiği bildirildi. Maoistler ayrıca olay yerine, talepleri karşılanmadığı takdirde daha fazla hasarın meydana geleceği tehdidinde bulunan bir not bıraktılar.

Kaynak: http://www.redspark.nu/en/peoples-war/india/cadres-of-cpi-maoist-set-fire-to-saw-mill-in-gaya-district/ sitesinden derlenmiştir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.