FHKC: Özgürlüğüne Kavuşan Yoldaş Halide Cerrar’ı Selamlıyoruz

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi işgal hapishanelerinden salıverilen Yoldaş Halide Cerrar’ı selamlıyor. Cerrar, Siyonist gardiyana karşı iradesi, azmi ve mücadelesi ile bir zafer kazanmıştır.

Hayatını halkının ve Filistin’in özgürleşmesine adamış olan milletvekili Cerrar tutuklandığı 1 Nisan’dan bu yana 14 ay boyunca işgal hapishanelerinde tutsak edildi. Cerrar hapishanede de bir liderdi ve Cibara kontrol noktasında serbest bırakılmasının ardından tüm Filistinli tutsaklar için özgürlük talebinde bulundu; özgürlüğüne kavuştuğu için duyduğu sevincin çocuk mahpuslar ve en uzun süredir hapis yatan kadın mahkum olan Lena Jarbouni de dahil olmak üzere diğer kadın tutsakları geride bırakmanın hüznüyle gölgelendiğini sözlerine ekledi.

Onu dışarıda bekleyen kalabalık Cerrar için, tutsaklar için, FKHC ve Filistin’in özgürlüğü için sloganlar attılar. Tutsak olan FHKC Genel Sekreteri Ahmet Saadat ve FHKC’nin hapishane birimi Filistinli tutsakların ve Filistin’in özgürleştirilmesi mücadelesinde topyekun halk direnişi için çağrıda bulundu.

Özgürlüğüne kavuşan Yoldaş Halide Cerrar’ı Selamlıyoruz! Bütün Filistinli Tutsaklara Özgürlük!

Kaynak: http://pflp.ps/english/2016/06/04/pflp-salutes-freed-leader-comrade-khalida-jarrar/

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.