Yunanistan: Anarşistler Bir Dizi Hedefe Saldırı Düzenledi

WARNING: unbalanced footnote start tag short code found.

If this warning is irrelevant, please disable the syntax validation feature in the dashboard under General settings > Footnote start and end short codes > Check for balanced shortcodes.

Unbalanced start tag short code found before:

“Cumartesi gecesi, 28 Ocak’ta, Exarchia’daki Kültür Bakanlığını molotof kokteyli ile vurduk. Bu, bütün faşistlere ve militaristlere onların milliyetçi ideallerini umursamadığımızı göstermek için gerçekleştirdiğimiz sembolik küçük bir saldırı eylemiydi. Ulusal armaların…”

28 Ocak Cumartesi eylemciler Atina’daki Kültür Bakanlığı girişine molotof kokteyli attılar. Saldırı sonucu herhangi bir yaralanma olmadığı, maddi hasar oluştuğu bildirildi. Saldırıya ilişkin yayımlanan açıklama şu şekilde:**https://en-contrainfo.espiv.net/2017/01/31/athens-incendiary-attack-on-the-ministry-of-culture//**

Cumartesi gecesi, 28 Ocak’ta, Exarchia’daki Kültür Bakanlığını molotof kokteyli ile vurduk. Bu, bütün faşistlere ve militaristlere onların milliyetçi ideallerini umursamadığımızı göstermek için gerçekleştirdiğimiz sembolik küçük bir saldırı eylemiydi. Ulusal armalarınıza, üniformalarınıza, sınırlarınıza ve inşa ettiğiniz mezarlara tükürüyoruz.

Cumartesi Selanik’deki eylemlerde ise ATM ve metro inşaatında kullanılan iş makinası tahrip edildi.

Pazartesi günü Atina, Char. Trikoupi’deki PASOK partisi önünde bekleyen çevik kuvvet birimleri taş ve molotof kokteyli ile hedef alındı. 31 Ocak Salı günü yine Atina’daki Favierou Sokağı üzerinde yer alan Altyapı Bakanlığına ait binaya bir ayakkabı kutusu içerisinde yanıcı sıvı dolu bir şişe bırakıldığı rapor edildi.

Haber: isyandan.org

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.