Şili: FAI/FRI Protestan Kilisesine Ses Bombalı Saldırı Düzenledi

34

İktidar düşmanlığını, anti-otoriter gücümüzü seferber ederek  somut eylemlere dönüştürdük ve Carabineros Protestan Kilisesi’ne (Santiago merkezinde bulunan) ses bombalı saldırı düzenledik. Biz Silahlı Kuvvetler ve polisi onurlandırmak isteğiyle, eylemimiz için devlet ve vatandaşlar tarafından kutlanan Silahlı Kuvvetler Günü’nü (19 Eylül gecesi) seçtik.

Eylemimiz sosyal çoğunluğun rıza gösterdiği iktidarı, Devletin teşvik ettiği yabancılaşmayı ve milliyetçilik atmosferli bayramı tanımadığımızın bir işaretidir.

Bu eylemle, patlayıcı düzeneklerin hazırlanması iddiasıyla suçlanan ve iki yıldır tutuklu olan yoldaşlarımız Nataly Casanova ve Juan Flores’le dayanışmamızı yükselttik. Juan Aliste, Marcel Villarroel, Freddy Fuentevilla ve Natalia Collado yoldaşlarımızı selamladık.

Dayanışmamız, yoldaşlarımız Monica Caballero ve Francisco Solar için, Ateş Hücreleri komplosundan tutsak edilmiş yoldaşlarımız için, Yunanistan’daki Angeliki Spyropoulou için, yoldaşlarımız Nicola Gai ve Alfredo Cospito için ve son zamanlarda İnformal Anarşist Federasyonu (FAI) saldırıları gerekçesiyle İtalya’da tutuklanan yoldaşlarımız için bir kıvılcıma ve patlamaya dönüşebilir.

Kiliseye, ulus baskısına ve yaşamlarımız üzerindeki her türlü kontrole karşıyız.

Sağır edici gürültümüz, özgürlüğün çığlığıdır.

Anarchic Group of Unpatriotic Heretics (FAI/FRI)
Kaynak: https://insurrectionnewsworldwide.com/2016/09/21/santiago-chile-noise-bomb-attack-against-the-police-church-by-anarchic-group-of-unpatriotic-heretics-fai-fri/
Etiketler: ,

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.