Paraguay: EPP Tutsak Aldığı Vali İçin Devrim Vergisi Talep Ediyor

felix

Paraguay Halk Ordusu devrim vergisi için 12 Ekim 2016 tarihinde tutsak aldığı Concepcion valisi Luis Felix Urbieta’nın görüntülerinin olduğu bir video yayımlayarak tutsak alma eyleminin sorumluluğunu üstlendi.

Urbieta’nın ailesi kendilerine gönderilen videonun gerçek olduğunu teyid etti. EPP, Urbieta’nın serbest bırakılması için 500 bin dolar talep ediyor.

Félix Urbieta’nın dışında EPP’nin elinde,  843 gün önce tutsak alınan Edelio Morínigo, 444 gün önce tutsak alınan Abrahán Fehr  ve  90 gün önce tutsak alınan Franz Wiebe bulunuyor.

EPP, Urbieta’nın tutsak alınması eyleminin EPP Operasyon Komutanı Osvaldo Villalba Ayala komutasındaki bir birlik tarafından gerçekleştirildiğini söylüyor.

EPP, ülkenin kuzeyinde EPP’ye yardım ve yataklık ettikleri iddiası ile göz altına alınan 2 erkek ve bir kadının kendileri ile bir ilişkilerinin bulunmadığını da kamuoyuna açıkladı.

EPP, kamuoyuna en kapalı gerilla hareketlerinden biri olmayı sürdürüyor. Faaliyetleri ve eylemleri ile ilgili bilgilendirmeleri güvenlik güçlerinin ya da halktan birilerinin bulabileceği yerlere asıyor, yapıştırıyor.

Haber: isyandan.org

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.