Almanya: Askeri Teçhizat Üreten Şirketin Aracı Tahrip Edildi

2017 yılı G20 zirvesi Hamburg’da gerçekleşecek. Eylemciler G20 zirvesine karşı dünyanın bir çok yerinde eylemlerle mücadeleyi birleştirme ve yayma çağrısı yapıyor. G20 zirvesine karşı Berlin’de, 11 Kasım’ı 12’sine bağlayan gece Thales şirketine ait araç ateşe verildi.

Thales dünyanın en büyük askeri donanım üreticilerinden biri ve yıllık satışı 14 milyar avroyu buluyor. Şirketin ürünlerinden Galileo programı Avrupa Parlamentosunun 2008 yılında verdiği bir kararla Avrupa Güvenlik ve Savunma İdaresi (ESDP)’nin kullanımına açıldı. Şirket ‘Watchkeeper’ isimli başka bir proje daha geliştirdi. Britanya Güçleri için insansız hava aracı (Thales Watchkeeper WK450) üretildi. 2012’de sahaya sürülen bu araçlar Afganistan üzerinde en az 140 uçuş gerçekleştirdi. 2016’da teknolojisi yükseltilen insansız hava aracı 2 kg ağırlığında bir savaş başlığı, lazer ve GPRS ile donatıldı. Thales teknolojisi öldürmek için tam donanıma sahip. Şirketin insansız hava araçları Calais mülteci kampının zorla boşaltılması sırasında da kullanıldı.

Filozof Thales’in ‘Atıl kalmak acıdır’ sözünden hareketle eylemciler şirketin Berlin-Weißensee’deki aracını ateşe verdi.

Eylemciler Berlin’deki Cuvry Brache inşaat sahasında kazı makinasının tahrip edilmesi eylemine ve G20 zirvesine karşı örgütlenme çağrısına gönderme yaptı:

Hamburg’ta G20 zirvesi yoldayken, uluslararası düzeyde bir tartışma yürütmek, karşılıklı fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz. Nasıl ki soylulaştırma ülkelerin sınırları ile kısıtlı kalmıyorsa, bizim mücadelemiz de bir noktaya hapsolmamalı. Bunun yerine bir çok mücadele ve alana yayılmalı. Bu şekilde ortak bir ritim bulabilir ve saldırı eylemlerinin devamlılığını sağlayabiliriz.

Her yerdeyiz. Mücadeleleri birleştirin. G20 zirvesini yıkın.

…böylelikle düşman cephesi karışacak, çünkü sadece düşmanın beklediği ve hazırlıklı olduğu yerlerde değil bir çok noktada ve beklenilmeyen anlarda çatışmalar çıkacak.

CCF-Kara Enternasyonal

Kaynak: Bu haber https://insurrectionnewsworldwide.com/2016/11/23/berlin-germany-attack-against-armaments-company-thales/ sitesinden derlenmiştir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.