Filtre: "TNLA"

Myanmar: UNFC 21.YY Panglong Konferansına Katılacağını Açıkladı

Myanmar: UNFC 21.YY Panglong Konferansına Katılacağını Açıkladı

Haberler 31.08.2016 - 06:00

Kaçin Bağımsızlık Örgütü (KIO) 27 Ağustos’ta yayımladığı basın açıklamasında 31 Ağustos’ta başlayacak olan 21. YY Panglong Konferansı’na katılacaklarını kamuoyuna açıkladı. KIO’nun  askeri kanadı olan Kaçin Bağımsızlık Ordusu komutan yardımcısı General Gun Maw konferansa katılma kararlarını, Ulusal Topluluklar Birleşik  Federal Konseyiyle (UNFC) işbirliği ruhunu canlı tutma isteklerinden dolayı aldıklarını söyledi. “KonferansaDevam »

Burma: TNLA Topraklarını Savunmaya Devam Ediyor

Burma: TNLA Topraklarını Savunmaya Devam Ediyor

Haberler 04.03.2016 - 06:00

Ta’ang Ulusal Kurtuluş Ordusu (TNLA) ile Burma Ordusu arasında, 28 Şubat Pazar günü kuzey Shan Eyaleti Namhsan bölgesinde çatışma çıktı. Geçen hafta TNLA bir açıklama yaparak, Burma Ordu’sundan yüzlerce askerin Ta’ang silahlı kuvvetlerinin faaliyet gösterdiği kuzey Shan Eyaletine konuşlandırıldığını bildirmişti. TNLA ayrıca “Burma Ordusu askerleri 23 Şubat itibarıyla geldiler veDevam »

TNLA askerleri

Burma Ordusu ve TNLA Arasındaki Çatışmalar Sürüyor

Haberler 01.10.2015 - 06:00

Myanmar (Burma)’nın Kuzey Shan Eyaleti’nde, Ta’ang Ulusal Kurtuluş Ordusu (TNLA) ve Burma Ordusu arasında ordunun saldırısı ile Haziran ayında başlayan çatışmalar sürüyor. Palaung Kurtuluş Cephesi / Ta’ang Ulusal Kurtuluş Ordusu (PSLF / TNLA) Haber ve Danışma Birimi, Kutkai, Nangsang ve Kyaukme bölgelerinde TNLA savaşçıları ve hükümet birlikleri arasında yaklaşık 18Devam »