Filtre: "Nijerya"

Nijer Deltası Militanlarından Petrol Şirketlerine Uyarı: “Üretimi Durdurun Ya Da Sonuçlarına Katlanın”

Nijer Deltası Militanlarından Petrol Şirketlerine Uyarı: “Üretimi Durdurun Ya Da Sonuçlarına Katlanın”

Haberler 27.03.2017 - 05:00

Nijer Deltası bölgesinden dört militan grup, hükümetle diyalog sonlanana kadar petrol üretiminin durdurulması  konusunda petrol şirketlerini uyardı. Pazar günkü açıklamada (12 Mart), şirketlerin uyarılara kulak asmamaları durumunda sonuçlarına hazır olmaları gerektiği dile getirildi. Militan gruplar, Adaka Boro İntikamcıları, Nijer Deltası Körfez Savaşçıları, Nijer Deltası Ogunuma Kampı ve Nijer Deltası Devrimci Savaşçıları’ndan oluşuyordu.Devam »

Jericho’nun Duvarları ve Joshua Kasırgası Operasyonları

Jericho’nun Duvarları ve Joshua Kasırgası Operasyonları

Makaleler 25.01.2017 - 05:00

Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) baş komutanlığı olarak, 2016 yılında iyi iş çıkaran komutanları ve tüm savaşçıları kalpten kutluyor ve herkesi 2017 yılına davet ediyoruz! Nijer Deltası halkının, özgürlük mücadelemize yönelik dilek ve desteklerine içtenlikle şükrediyoruz. Bizim hikayemizi anlatan yerel ve uluslararası basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. 2017’de bizi bekleyen zorluklar için hazırlanırken; NijerDevam »

2016 Yılında Öğrenci Hareketi

2016 Yılında Öğrenci Hareketi

Diğer, Makaleler 05.01.2017 - 05:00

Baskıların, ekonomik krizlerin, neoliberal saldırıların yükselişte olduğu 2016 yılında , parasız eğitim hakkı, eşitlik ve özgürlük için mücadele veren gençlik hareketi, otoriteye, sisteme meydan okudu. İlham verici lise ve üniversite işgalleri, eylemler, kitlesel yürüyüşler ve kolektif mücadeleye, örgütlenmeye dair açtığı yeni perspektiflerle öğrenci hareketinden öğrenecek çok şey var. Asya Hindistan’dakiDevam »

Nijerya: NDA Boru Hattını Bombaladı

Nijerya: NDA Boru Hattını Bombaladı

Haberler 18.11.2016 - 05:00

Nijer Delta İntikamcıları Ağustos ayında ateşkes ilan edilmesi ve düşmanlıkların sona erdirilmesi için hükümetle varılan anlaşmanın, hükümet tarafından tek taraflı iptal edilerek operasyonlara başlanmasının ardından, eylemlerini artırdı ve Nijer Deltası’nın güneyinde yer alan Nembe Creek ana boru hattını havaya uçurdu. Bölgede bulunan diğer silahlı direniş örgütleri de boru hatlarına yönelik eylemlerini artırmaya başladı.Devam »

Nijer Deltası İntikamcıları: Başkan Muhammadu Buhari’ye Açık Mektup

Diğer, Haberler 26.10.2016 - 06:00

Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) Yüksek Komutası olarak, savaşçılarımızın Nijer Deltası’nın Nijerya’nın ekonomik sömürüsünden kurtulması adına verdikleri mücadeleye ara vermelerinden bu yana, yapmaya devam ettiğiniz küçümseyici açıklamalarınıza istinaden bu mektubu siz Başkan, General Muhammadu Buhari’ye yazmak zorunda kaldık. Şu açıklamalarınızla ilgili merak içindeyiz: ‘Nijer Deltası militanlarının amacı Nijerya’yı ekonomik olarak kolonileştirmektir’…’NijerDevam »

Nijerya: Pazarcı Kadınlar Otobanı Kesti

Nijerya: Pazarcı Kadınlar Otobanı Kesti

Diğer, Haberler 25.10.2016 - 06:00

Benin Lagos otobanının Uselu-Ugbowo bölümü, yerel hükümetin pazarcılık yapan kadınların tezgahlarını kaldırma planına karşı Uselu Pazarcı Kadınlar Birliği tarafından kesildi. Kadınlar ellerinde dövizlerle yolun iki tarafını keserek trafiği durdurdular. Kadınlar dükkan başına 1 milyon naira istenmesinin çok fazla olduğunu belirtiyorlar. Pazarcı kadınlardan Celena Okon “sorunun ülkede yaşanan durumu göz önüne almadanDevam »

Nijerya: 17 Ayda 18 Yeni Silahlı Muhalif Örgüt Ortaya Çıktı

Nijerya: 17 Ayda 18 Yeni Silahlı Muhalif Örgüt Ortaya Çıktı

Diğer, Haberler 25.10.2016 - 06:00

Nijerya’da son 17 ay içinde 18 silahlı örgüt ortaya çıktı. Dünyanın en büyük petrol üreticilerinden biri olan fakat halkı yoksulluk içinde yaşayan Nijerya’da çözülemeyen sorunlar giderek yerel düzeyde muhalefet örgütlerinde hızlı biçimde silahlanma eğilimini artırmaktadır. Bu örgütlerden bazıları kendi çıkarları için silahlanırken içlerinden bazıları da bölge halkının yoksulluk sorununun çözülmesiDevam »

Nijerya: NDA Uyarı İçin Petrol İhraç İstasyonunu Havaya Uçurdu

Nijerya: NDA Uyarı İçin Petrol İhraç İstasyonunu Havaya Uçurdu

Haberler 30.09.2016 - 06:00

Nijerya’da Nijer Deltası bölgesinde mücadele sürdüren Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) hükümetin ateşkes koşullarına uymayıp saldırı ve operasyonlarını artırması üzerine ateşkese son verip bölgede saldırılarına yeniden başladı. NDA, Nijer Delta bölgesinde bulunan Rivers Eyaleti’ndeki Bonny petrol ihraç istasyonuna bombalı saldırı düzenledi. Nijer Deltası İntikamcıları sözcüsü Mudoch Agbinibo, resmi sitelerinde yayınlanan açıklamadaDevam »

Nijer Deltası İntikamcıları: Bizler Atlantik’in Büyük Beyaz Köpekbalıklarıyız

Diğer, Haberler 16.09.2016 - 06:00

Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) Yüksek Komutası ve NDA’nın tüm kadroları olarak, tüm ailelere ve Nijerya Federal Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri’nin başkomutanı başkan Muhammadu Buhari’ye, ”Timsah Gülümsemesi” kod adlı askeri operasyonda ölen askerler için başsağlığı diliyoruz. Bayelsa’da 4 iyi askerin ve operasyonun ilk dört gününde Delta Eyaleti’ndeki Ethiope Nehri boyunca süren çatışmalardaDevam »

Nijerya: NDA Ordunun “Timsah Gülümsemesi Operasyonu” İle Dalga Geçiyor

Nijerya: NDA Ordunun “Timsah Gülümsemesi Operasyonu” İle Dalga Geçiyor

Haberler 14.09.2016 - 06:00

Nijer Deltası İntikamcıları (NDA) “Timsah Gülümsemesi Operasyonu ile askerlerin hayatlarını kaybetmeleri için ordunun kendilerine haklı bir neden sunacağını” söylüyorlar. NDA, bugüne kadar petrol alt yapısına yönelik saldırların dışında hiçbir hedefe saldırı düzenlemedi. NDA, ordunun kendi militanlarına ulaşmak için yaşlılara ve gençlere baskı uyguladığını yayımladığı bir dizi tweet ile kamuoyuna açıkladı.Devam »