Filtre: "cezaevi direnişi"

ABD: Hapishane Grevi İle Dayanışmak İçin Starbucks’a Saldırı Düzenlendi

ABD: Hapishane Grevi İle Dayanışmak İçin Starbucks’a Saldırı Düzenlendi

Diğer, Haberler 28.10.2016 - 06:00

24 Ekim tarihinde cezaevindeki kölelikten faydalanması nedeniyle, Starbucks’ın Denver’da bulunan Colfax Ave şubesinin bütün pencerelerini ve kapılarını kırdık, her yerine “#PRISONSTRIKE” (#HAPİSHANEGREVİ) ve “END PRISON SLAVERY” (HAPİSHANE KÖLELİĞİNE SON) yazılamaları yaptık. Bizler bu eylemi 9 Eylül’de başlayan hapishane grevine büyük bir cesaretle devam eden hapishanelerdeki tutsaklarla dayanışmak için gerçekleştirdik. Direnişleri ve güçleri bize çok güzelDevam »

La Picota cezaevinde tutulan politik tutsakların protestosundan bir kare...

Kolombiya: La Picota’daki Tutsaklar, Dikili Dudaklarıyla Ülkeye Mesaj Veriyorlar

Haberler 26.08.2016 - 06:00

Bogota’daki La Picota cezaevinde tutulan politik tutsaklar, çeşitli bildiriler aracılığıyla karşı karşıya kaldıkları ciddi sağlık krizine bir çözüm bulmak için devlet yetkilileriyle konuşmak istiyorlar. Tutsaklar Ağustos ayı başlarında sayım sırasında oturma, sessizlik yürüyüşü gibi bir dizi itaatsizlik eylemleri düzenlediler. Çarşamba günü de bazı tutsaklar, dikili dudaklarıyla sessizlik eylemi yaptılar, diğerDevam »

ABD: Cezaevleri İsyanları Yaygınlaşıyor

ABD: Cezaevleri İsyanları Yaygınlaşıyor

Haberler 05.08.2016 - 06:00

Alabama’daki Holman Cezaevinde bulunan tutuklular 1 Ağustos saat 15.00’de  yatakhaneleri ateşe vererek isyan başlattılar. 114 tutuklunun kaldığı C Koğuşuna barikat kurdular. Ayaklanmayı bastırmaya gelen CERT (Düzen Sağlayıcı Acil Müdahale Timi) timine 6 saat direndiler. Dışarıda anarşistler ve tutsak dayanışma örgütleri, hızlıca olayı duyurup direnişin yaygınlaşmasını sağladılar. Daha önce de cezaeviDevam »

Paraguay: Tutsak Gerilla Ve Adli Mahkumların Cezaevi İsyanı

Paraguay: Tutsak Gerilla Ve Adli Mahkumların Cezaevi İsyanı

Haberler 14.07.2016 - 06:00

Başkent Asuncion’da bulunan ülkenin en kalabalık hükümlüye sahip yüksek güvenlikli Tacumbu Cezaevi’nde cezaevi koşullarını ve başka bir cezaevine nakledilme koşullarını protesto eden içlerinde Paraguay Halk Ordusu (EPP), Silahlı Köylü Birliği (ACA) hükümlülerinin de bulunduğu, büyük bir bölümü idam cezası almış olan yaklaşık 120 hükümlü sabah sayımından sonra iki gardiyanı esirDevam »

Dünya Cezaevlerinde Adli Mahkumlara  Baskı ve İsyan

Dünya Cezaevlerinde Adli Mahkumlara  Baskı ve İsyan

Haberler 12.05.2016 - 06:00

Endonezya, Bandung’daki Banceuy Cezaevi’nde uyuşturucu suçundan hükümlü bir mahkumun polis sorgusunda ölmesi cezaevinde isyanı tetikledi. Ermenistan’da, Erivan’ın güneyindeki ülkenin en büyük cezaevi Nubarashen Cezaevi’nde baskıları protesto eden hükümlüler hücre kapılarını dövüp, dışarıya materyal fırlatıp, slogan atarak isyan çıkardılar. İnsan hakları örgütleri uzun zamandır cezaevlerinde mahkum haklarının ihlal edildiğini rapor ediyorlar.Devam »

Belçika: Gardiyan Grevi Cezaevlerinde Ayaklanmanın Önünü Açtı

Belçika: Gardiyan Grevi Cezaevlerinde Ayaklanmanın Önünü Açtı

Haberler 11.05.2016 - 06:00

Belçika’nın Fransızca konuşulan bölgesinde 21 cezaevinde gardiyanlar 25 Nisan’da greve çıktı. Gardiyan grevi nedeniyle cezaevindeki bütün aktiviteler iptal edildi. Gardiyan grevinden bir hafta sonra cezaevi koşulları kötüleşmeye başladı. Bazı cezaevlerinde koşullar iyice ağırlaştı. Mahkumlara günde bir kez yemek veriliyor, hücrelerinden dışarı çıkarılmıyor, sağlık koşulları berbat bir hal aldığı için salgınlarDevam »

ABD: Alabama Cezaevlerinde Zorunlu Çalışmaya Karşı Mahkum Grevi

ABD: Alabama Cezaevlerinde Zorunlu Çalışmaya Karşı Mahkum Grevi

Haberler 10.05.2016 - 06:00

İşçi sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü 1 Mayıs 2016’da Alabama’da bulunan cezaevlerinde zorunlu çalışmaya karşı başlayan mahkumların grevi bir haftadır sürüyor. Elmore ve William C. Holman Cezaevlerinde 400 civarında mahkum cezaevi içindeki işleri yapmıyorlar. Yaklaşık 40 mahkumun işlerine geri dönmesine rağmen büyük çoğunluk grevi sürdürüyor. Özgür Alabama Hareketi (FreeDevam »